Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 01-07-2014, 12:32   #14
VIX
 
Reputacja: 1 VIX ma z czego być dumnyVIX ma z czego być dumnyVIX ma z czego być dumnyVIX ma z czego być dumnyVIX ma z czego być dumnyVIX ma z czego być dumnyVIX ma z czego być dumnyVIX ma z czego być dumnyVIX ma z czego być dumnyVIX ma z czego być dumnyVIX ma z czego być dumny
Dlaczego mam zmienić podejście do treningu skoro trenuję od lat, i nie chodzi tylko o jakieś tam mieczyki i toporki które są już moją przeszłością obecnie, ale o sport ogólnie i mam doskonałe wyniki ?! Bez obrazy chłopie, ale to czym się co kończy to już jest sprawa dla Nostradamusa, nie bawmy się w jasnowidzów. Skoro ja się na coś godzę i coś robię, i jestem w pełni sił fizycznych i umysłowych ( potwierdzone wieloma badaniami niezbędnymi przy wykonywaniu pewnych profesji ) to wiem co na co się pisze, tak samo ci którzy robią to ze mną. Jesteśmy poważnymi facetami to tak się zachowujmy i nie uczmy innych jak co mają robić... bo czasem zamiast zrobić komuś łaskę można zrobić laskę... lepiej nie pouczać innych. Ja podałem swój punkt widzenia i akceptuje wasz, nie mam z tym problemu... po prostu to co wy robicie nie jest w moim stylu, ale was rozumiem i nie potępiam czy nie naśmiewam się z tego.

Nowego niczego nie będzie raczej w temacie i się niczego nie dowiesz, bo temat sprawy miecza w WH został wyjaśniony, teraz jest tylko przepychanka słowna na forum gdzie każdy może być kim chce i gadać co mu ślina na paluchy niesie. Choć ja i tak uważam że każda, nawet byle jaka rozmowa niesie jakiś pożytek. To co piszesz dalej to już demagogia - ja wiem co trenuje... to znaczy że co, zakładasz że ja nie wiem co trenuje choć robię to d 19 lat? Heheh, nie róbmy tu komedii.

Nie napisałeś o czymś takim ale dziwnie jakby zasugerowałeś... no ale mniejsza z tym. Każdy kto gra ten wie jak to w podręczniku jest lub może to sprawdzić jeśli coś mu umknęło, jednak temat rozbijał sie o co innego, o czym panie kolego nie masz pan chyba pojęcia. Jak lepsza stal, czy zdobienia wpływają na to jak władasz bronią?? ale bzdura! Dam ci bagnet z kiepskiej stali i z najlepszej, jeden zdobiony a drugi nie, jeden wykonany przez mistrza w tym fachu a drugi przez maszynę... ty zaś pokaż mi którym będziesz walczył lepiej a którym gorzej? Ja ci moge od razu powiedziec jak to będzie wygladało - bez różnicy!!! Jeśli jednak długość będzie inna, waga ustosunkowana do twojej siły, rękojeść osią do skrętu nadgarstka itd. to wtedy jakieś tam plusy masz. Raz mówimy o grze, raz o realu, to się miesza za bardzo. Jak jednak jesteś w temacjie, jak to sam mówisz, to powinieneś takie rzeczy wiedzieć. Broń pojednykowa jest robiona pod użytkownika, dzieki temu jest najlepsza dla danego człowieka, i dzieki tej wyjątkowości staje się naj, tak jak ten kto jej używa. Rekojeść w sportowym pistolecie pozwoli ci trafić nawet 80 na 100 pkt. jeśli jesteś bardzo dobry, ale jeśli chcesz mieć 90-95 na 100 to potrzebujesz profilowanej rękojeści typu FWB, a take robią dla strzelców na zamówienie... podobnie jest z najlepsza bronią. To nie broń jest najlepsza czy szermierz, to ich połączenie tworzy najlepszy wynik, a to można osiągnąć tylko poprzez dostosowanie broni do użytkownika. Jak masz miecz za cięzki to nie idziesz przypakować by go dźwignąć tylko bierzesz lżejszy egzemplarz, jak jest za długi to bierzesz krótszy, jednak nigdy nie jest idealny...nigdy, tak długo jak nie powiesz komuś ''zrób mi pan miecz dla mnie, wyjątkowy, taki który odpowiada moim potrzebom i mojej fizyczności'' Nikt nie dopasowuje człowieka do miecza, co innego jest dobry miecz i szermierz a co innego jak dostajesz broń z urzędu... jak ci dają broń to mają w du.ie czy ty podołasz czy nie, masz dać radę i stulić jadaczkę... jednak kiedy przestaniesz być żołnierzem w szeregu a stajesz się szermierzem, to szukasz najlepszych zabawek i wtedy ktoś gdzieś dla ciebie szukje cacko pod twoje możliwości. Tak jak wielu notabli robiło w przeszłości...żołdak miał miecz jaki taki, byle ciachał ( ja jestem zwolennikiem takich mieczy ), natomiast arytokrata miał cudo wyważone, zdobione, dopasowane, dobrane. W walce jeden na jeden taki szermierz ubiłby żoładka jak nic, przewaga wyszkolenia i jakości broni, ale na wojnie zdechłby tak samo jak każdy inny żołnierz w szeregu.

Zatem jeśli to wszystko, plus zimna logika, plus twoja wiedza z owego tematu i doświadczenie ci tego nie wyjaśniają to ja już argumentów więcej nie mam i dziękuje. Jeśli jednak potrzebujesz jakiegoś sportowego zapewnienia to idź w miejscu swego zamieszkania do byle jakiego florecisty to ci wyjaśni co i jak. Zawsze i wszędzie najlepsze ( wyczynowe ) zabawki były i są robione na zamówienie i dostosowane do tego jedynego użytkownika by mógł on wycisnąć z siebie 100%. Rakiety do tenisa, deskorolki, motory, bolidy F1, miecze, karabiny wyborowe... dosłownie wszystko. Miecz jest tylko kawałkiem żelastwa o którego doskonałości i przydatnści bojowej decycuje nie cena czy wygląd czy stop z jakiego go wykonano, o jego dokonałości świadczy lista pokonanych przez szermierza osób i słowo zapewnienia ze strony owego wojownika że ten miecz jest dla niego idealny i że te wszystki zwycięstwa to także zasługa owej broni i połaczenia jej doskonałości z umiejętnościami walczącego. W grach jest to uproszczone wiadomo w jakich celach, ale to nie znaczy że my którzy są ambitni, musimy też upraszczać to wszystko, jeśli mamy chęci to możemy coś skomplikować bo warto jeśli to odda jakiś tam większy realizm.

Miast ciężko pracować w kopalni teraz to pisze tu z wami, heheh, ale nie jest źle.
 
VIX jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem