Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 01-07-2014, 13:20   #15
Asmodian
 
Asmodian's Avatar
 
Reputacja: 1 Asmodian ma wspaniałą reputacjęAsmodian ma wspaniałą reputacjęAsmodian ma wspaniałą reputacjęAsmodian ma wspaniałą reputacjęAsmodian ma wspaniałą reputacjęAsmodian ma wspaniałą reputacjęAsmodian ma wspaniałą reputacjęAsmodian ma wspaniałą reputacjęAsmodian ma wspaniałą reputacjęAsmodian ma wspaniałą reputacjęAsmodian ma wspaniałą reputację
heh, dyskusję o treningach zamykamy - może będzie się kiedyś okazja spotkać i zweryfikować doświadczenia. Może nie. Czas pokaże. Po prostu z postów odniosłem zupełnie inne wrażenie na temat kolegi doświadczenia. Sorki za aluzję.

Cytat:
Raz mówimy o grze, raz o realu, to się miesza za bardzo.
I jeszcze mieszamy współczesny sport z dawną walką, bo jak tylko próbuję pisac o fechtunku, to dostaję przykłady nawiązujące do szermierki sportowej i innych dyscyplin sportowych.

Z dopasowywaniem broni....taak. Biorąc pod uwagę stan wiedzy w Imperium o mechanice ludzkiego ciała - bez szans. Przytoczyłeś przykłady sportowe - dokładna wiedza o tym ,że karabinek sportowy ma tak wyglądać to całe wieki eksperymentów i pracy wszelkiej maści naukowców. Jak bardzo rozwinięta jest "wiedza" w Imperium? Mają dopiero uniwersytety a za eksperymenty medyczne palą na stosie.

Cytat:
zrób mi pan miecz dla mnie, wyjątkowy, taki który odpowiada moim potrzebom i mojej fizyczności
O to pytanie mi chodzi - jak kowal czy miecznik, który miecz wykuwa/składa ma wiedzieć jaki miecz będzie odpowiadał szermierzowi? Jeśli nie jest profesorem medycyny i dobrym szermierzem w jednym, to raczej nie będzie miał wielkiego pojęcia, o co chodzi szermierzowi zamawiającego miecz. Inaczej - czy krasnoludzki kowal, nawet dobry jest w stanie oszacować jak długi czy jak wyważony miecz będzie potrzebował elf? Albo człowiek? Co do zbroi...tu jest ok.

Cytat:
Tak jak wielu notabli robiło w przeszłości...żołdak miał miecz jaki taki, byle ciachał ( ja jestem zwolennikiem takich mieczy ), natomiast arytokrata miał cudo wyważone, zdobione, dopasowane, dobrane.
Notable to mieli bajerne zabawki - niekoniecznie lepsze. Zdobienia, fantazyjne dodatki, doskonała stal - tylko czy to jest dopasowanie? Indywidualizacja owszem.

Cytat:
Jeśli jednak potrzebujesz jakiegoś sportowego zapewnienia to idź w miejscu swego zamieszkania do byle jakiego florecisty
Do tego, aby pomógł w ustaleniu, czy broń dawną dostosowywano do użytkownika? Szczerze wątpię by mi pomógł. Zwłaszcza jeśli będzie to florecista, w dodatku byle jaki.

Cytat:
Miecz jest tylko kawałkiem żelastwa o którego doskonałości i przydatnści bojowej decycuje nie cena czy wygląd czy stop z jakiego go wykonano, o jego dokonałości świadczy lista pokonanych przez szermierza osób i słowo zapewnienia ze strony owego wojownika że ten miecz jest dla niego idealny i że te wszystki zwycięstwa to także zasługa owej broni i połaczenia jej doskonałości z umiejętnościami walczącego.
Czyli jednak miałem rację - pic na wodę. Można wojownikowi uwierzyć lub nie.
 

Ostatnio edytowane przez Asmodian : 01-07-2014 o 13:53.
Asmodian jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem