Wątek: Kim to jest?
Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 01-07-2014, 22:59   #44
Inferian
 
Inferian's Avatar
 
Reputacja: 1 Inferian ma wspaniałą reputacjęInferian ma wspaniałą reputacjęInferian ma wspaniałą reputacjęInferian ma wspaniałą reputacjęInferian ma wspaniałą reputacjęInferian ma wspaniałą reputacjęInferian ma wspaniałą reputacjęInferian ma wspaniałą reputacjęInferian ma wspaniałą reputacjęInferian ma wspaniałą reputacjęInferian ma wspaniałą reputację

- Mnie nie pytaj, kto przecie rozkaże aby pani natura dawała owocne plony, przychodzą czasy znoju, a czasem obfitości. Mnie nie interesują żadne ploty, którymi to żyją tutejsi ludzi, są zacofani i każdy z nich pod swym dachem swoją wiarę chowa. W ostatnich latach kilkakrotnie zdarzyło się, że Rurik wyganiał z Fuchsdorfu osoby u których znaleziono mocno podejrzane księgi lub substancje. Raz całe miasteczko zebrało się, żeby przegnać guślarza. Nikt nie ma zamiaru ryzykować wizyty inkwizytorów.

Woldred skończywszy spojrzał na barbarzyńce, który to postanowił dokupić jeszcze kilka przedmiotów. Kupiec schylił się do półek pod ladą i wyciągnął po kolei zamówione rzeczy. Pomruczał chwilę pod nosem, przymrużył oko licząc w myślach i kładąc po kolei rzeczy na ladzie rzekł.

-Niech ci będzie moja strata 5 zk. Tym razem to moja ostateczna cena. - powiedział opierając obie ręce o blat

Gdy barbarzyńca zapytał o drwala, handlarz zastanowił się po czym odparł:

- Każdy z naszych mieszkańców zajmuje się po trochu wszystkim, ale mamy myśliwego, którego możesz także nazwać drwalem. Nazywa się Hugo. Znajdziesz go w domu na skraju lasu, z pewnością każdy będzie w stanie wskazać ci to miejsce. To on bowiem nieoficjalnie przewodzi wszystkim myśliwym, czyli praktycznie połową mężczyzn w osadzie. - poinformował uprzejmie ewidentnie zmęczony - Był jednym z tych, co to pochwycili Klaudego po tym, jak zranił Maude. - dodał po chwili
 
Inferian jest offline