Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 03-07-2014, 13:44   #32
Asmodian
 
Asmodian's Avatar
 
Reputacja: 1 Asmodian ma wspaniałą reputacjęAsmodian ma wspaniałą reputacjęAsmodian ma wspaniałą reputacjęAsmodian ma wspaniałą reputacjęAsmodian ma wspaniałą reputacjęAsmodian ma wspaniałą reputacjęAsmodian ma wspaniałą reputacjęAsmodian ma wspaniałą reputacjęAsmodian ma wspaniałą reputacjęAsmodian ma wspaniałą reputacjęAsmodian ma wspaniałą reputację
Nie no luz - też myślałem o S+1, więc nie neguję w czambuł. Po prostu porównałem lancę i długi miecz, i brak modyfikatora dla dwuraków i wydało mi się to zbyt wielkim bonusem o prostu.

Każde dodatkowe zasady nieco spowolnią Ci rozgrywkę, chyba, że grasz PBF jak wspomniał VIX i masz spokojnie nieco czasu na liczenie wszystkiego i kostkologię. Kiedy siedzisz przy stole w sesji realnej, to o ile nie masz przygotowanego programu i kompa, to kostkologia i buchalteria pauzują akcję - piszę z doświadczenia z 1ed - gdzie jak chciało się wykorzystać wszystkie opcjonalne zasady, łącznie z przestawną inicjatywą, niszczeniem pancerzy itp to wychodziło liczenie, zamiast akcji. Jeśli MG męczył się z tym sam, to po kilkunastu minutach gracze tracili nieco weny i poziom rozgrywki potrafił się zmienić z dobrego, na żenujący. Wszystko zależy, jakich masz graczy - jak lubią turlać i niespecjalne idą im opisy i jeszcze do tego lubią walczyć, to się nie znudzą i szybko wyręczą cię z mechaniką.
 
Asmodian jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem