Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 03-07-2014, 18:04   #24
Kawairashii
 
Kawairashii's Avatar
 
Reputacja: 1 Kawairashii wkrótce będzie znanyKawairashii wkrótce będzie znanyKawairashii wkrótce będzie znanyKawairashii wkrótce będzie znanyKawairashii wkrótce będzie znanyKawairashii wkrótce będzie znanyKawairashii wkrótce będzie znanyKawairashii wkrótce będzie znanyKawairashii wkrótce będzie znanyKawairashii wkrótce będzie znanyKawairashii wkrótce będzie znany
Poniższa odpowiedź jest subiektywna, proszę nie brać sobie jej do serca.

Gra ma być przede wszystkim przyjemnością wspólną nie tylko dla jednej osoby. Jeśli porzucamy motyw istnienia w oczach innych graczy, tworzymy schemat piątego koła u wozu. Nakłaniam do wylewności wyłącznie w sytuacjach które tego wymagają jak wspomnienie które nakłania mnie na podanie obszerniejszego opisu czynności w której chcesz brać udział bądź w dialogu gdzie ta informacja staje się jawną.
Wrzucanie trzech, czy pięciu stron A4 z tekstem składającym się jedynie w jednej trzeciej z informacji które jako inny gracz można użyć w interakcji z postacią jest bardzo złym nawykiem.
Przynajmniej takie jest moje podejście i póki co nie widziałam sesji gdzie nieuzasadniona wylewność była wskazana. To wy jako gracze macie przeżyć przygodę, pozwalając się wprowadzić w klimat czegoś nowego, odczuć podróż, a nie prowadzić mnie przez zakręty własnej psychiki w podróży zwanej "wysłuchaj wnuczko historii mojego życia, bo mimo iż nie odpowie ci na pytanie które zadałaś, to przynajmniej się znudzisz i zostawisz mnie w spokoju".
Wybacz jeśli wydaje się przewrażliwiona na ten temat, ale zbyt wiele razy dostawałam po karku za lanie wody, gdy prowadzę sesję albo uczestniczę w niej, zawsze przed wrzuceniem postu patrzę na oczekiwania MG bądź graczy, dostosowując się do ich tępa inaczej mówiąc, żyjąc w symbiozie i do tego nakłaniałam w rekrutacji.
Jednego z graczy który wysłał mi kartę postaci wielkości czterech kartek A4 w której gdzieś miałam się doszukać odpowiedzi na dwa pytania; czemu się zgodził na wyjazd, i czemu jest godny zaproszenia(?) zbeształam i prosiłam o trzymania się wzorca. Bo nijak nie były mi pomocne imiona ciotek, kuzynów, współlokatorów postaci trzecich w ambitnej historii postaci której wcale nie oczekiwałam od graczy.
Wyjątki w tej sesji stanowią gracze Baird i Darth którzy nadesłali mi niesamowicie piękne historie postaci opisujące motyw podjęcia się wyzwania i czemu zasługują na zaproszenie.

Nie zrozum mnie źle, nie jest to jakiś opiernicz, czy dezaprobata, zwyczajne zażegnywanie problemów zanim się pojawią. Jeśli pozostali gracze podchwycą pomysł i zrozumieją go to super, ale jeśli ktoś napisze że decyduje się na pewien krok po tym jak bez wspomnienia w sesji o żadnym nawiązaniu z twoją postacią dialogu dotyczącym informacji kluczowych wpływających na jego ruch, to sama będziesz musiała to z nim sprostowywać. Dla mnie osobiście post zaczyna się od "Gdzieś na wielkiej wodzie…"
 
__________________
Kawairashii jest offline