Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 07-07-2014, 20:00   #39
Campo Viejo
Northman
 
Campo Viejo's Avatar
 
Reputacja: 1 Campo Viejo ma wspaniałą reputacjęCampo Viejo ma wspaniałą reputacjęCampo Viejo ma wspaniałą reputacjęCampo Viejo ma wspaniałą reputacjęCampo Viejo ma wspaniałą reputacjęCampo Viejo ma wspaniałą reputacjęCampo Viejo ma wspaniałą reputacjęCampo Viejo ma wspaniałą reputacjęCampo Viejo ma wspaniałą reputacjęCampo Viejo ma wspaniałą reputacjęCampo Viejo ma wspaniałą reputację
Cytat:
Napisał Asmodian Zobacz post
Chyba ktoś przesadził z zasadami,
Pierwszy argument jest dobry, ale bardzo subiektywny. Jak Ci nie pasują zasady zaproponowane przez system, to je sobie zmień. Ale nie róbmy z tego tłumaczenia zasad lub proponowanych zmian lub wprowadzania nowych przez analogie do istniejących zasad.
Cytat:
albo jest bez pamięci zakochany w orientalnej broni.
Drugi argument, którego poważnie nie mogę taktować na żadnej płaszczyźnie. Co prawda uniwersum czerpie garściami z naszego, ale nie można analogicznie wszystkiego porównywać. To nie jest Ziemia, to jest wymyślony świat fantasy i nie wszystko musi opierać się na prawach fizyki, historii i czego by tak jeszcze sobie chcieć, tak jak w naszym świecie.
Cytat:
Albo nie chodzi o katanę.
Trzeci argument bardzo prawdopodobny. Jednak takiemu laikowi broni orientalnych, jak mi, to jest bez znaczenia. Jest mi łatwiej i prościej wyobrazić sobie taki Longsword jako majstersztyk katanę niż jakiś inny twór.

Dzięki za ciekawe informacje. Nie jestem ani teoretykiem, ani praktykiem broni białej, więc dyskusji nie podejmę. Weź tylko na poprawkę, że to Warhammer to nie system historyczny. Jak chcesz przenosić wszystkie prawidła i reguły naszego świata, to bardziej będzie to pasowało do innej gry fabularnej, może historycznej lub historii alternatywnej. Jak bym sie wypisał z gry Warhammerem, żeby wszystkie nasze założenia były tam pasujące jak ulał, bo to nie jest zwykłe lustro reala.
Cytat:
Katana nie jest szablą.
Oczywiście, że nie jest. Do szabli orientalnej to jest najbliżej scimitarowi a nie katanie, która jest, czy ktos lubi, czy nie, ale mieczem.

EDIT: Cattus: nie za szto!
 
__________________
"Lust for Life" Iggy Pop
'S'all good, man Jimmy McGill

Ostatnio edytowane przez Campo Viejo : 07-07-2014 o 20:07. Powód: edit
Campo Viejo jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem