Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 07-07-2014, 21:28   #41
Campo Viejo
Northman
 
Campo Viejo's Avatar
 
Reputacja: 1 Campo Viejo ma wspaniałą reputacjęCampo Viejo ma wspaniałą reputacjęCampo Viejo ma wspaniałą reputacjęCampo Viejo ma wspaniałą reputacjęCampo Viejo ma wspaniałą reputacjęCampo Viejo ma wspaniałą reputacjęCampo Viejo ma wspaniałą reputacjęCampo Viejo ma wspaniałą reputacjęCampo Viejo ma wspaniałą reputacjęCampo Viejo ma wspaniałą reputacjęCampo Viejo ma wspaniałą reputację
Nic nie szkodzi podyskutować. Chodziło mi tylko o to, że nie wszystko musi być takie jak w realu. A skoro niekoniecznie trzeba wychodzić od takich samych założeń to i wnioski nie będą zawsze takie same jak w naszym uniwersum. Więc wolę szukać analogii do gotowych przykładów jakie oferuje bezpośrednio system Młotka niż pośrednio nasz świat.
Cytat:
Szczególnie, że miecz w fantasy nie różni się tak bardzo od miecza w naszej rzeczywistości, ba jest na nim wzorowany.
Dokładnie, ale nie musi być taki sam, więc logika tego co rządzi prawami raela zawiedzie na manowce w fantastycznej grze, jeśli nie będzie się tego dozowało z umiarem, biorąc na poprawkę wszystko to co jest niewytłumaczalne w świecie Warhammera i inne od naszego świata. Skąd wiesz, że grawitacja jest taka sama? Kod genetyczny rasy ludzkiej jest taki sam? Anatomia człowieka jest w 100% taka sama jak Homo Sapiens? Sztuka wyborów mieczy i technologie są identyczne jak w naszym uniwesum? Dlaczego miecze i zbroje mają runy i w ogóle po co jest magia w nich zaklęta przez np. khazadzkich runelordów? Bo idąc dalej, taki tok rozumowania można zacząć przenosić na inne sfery systemu i dojść do niedorzeczności
Przecież nie potępiam tej dyskusji. Obstawiam tylko swoje zdanie, że im mniej skomplikowania i dzielenia włosów na czworo, tym lepiej dla mnie. Ja również lubię trzymać sie realizmu, ale nie dam sie wpuścić w kanał robienia z fantasy uniwersum, które można zawsze mierzyć i ważyć odważnikami i miarkami naszych rozumków (nawet naszego nie umiemy), bo chociażby dlatego, że pisany był z przymrużeniem oka. A jak znajduję rozwiązanie w zasadach, na dodatek poparte przykładem, to biorę i idę grać. A każdy robi jak lubi.
 
__________________
"Lust for Life" Iggy Pop
'S'all good, man Jimmy McGill

Ostatnio edytowane przez Campo Viejo : 07-07-2014 o 21:31. Powód: literówki
Campo Viejo jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem