Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 09-07-2014, 08:45   #34
Saverock
 
Saverock's Avatar
 
Reputacja: 1 Saverock to imię znane każdemuSaverock to imię znane każdemuSaverock to imię znane każdemuSaverock to imię znane każdemuSaverock to imię znane każdemuSaverock to imię znane każdemuSaverock to imię znane każdemuSaverock to imię znane każdemuSaverock to imię znane każdemuSaverock to imię znane każdemuSaverock to imię znane każdemu
To, co ujrzał Sav razem z dwójką towarzyszy, nie napawało go optymizmem. Truchło harlanta, które nie wiadomo jak tutaj się znalazło, było chyba najmniej istotne. Przynajmniej jeśli brać pod uwagę resztę. Przerośnięte smętniki, mogły być zagrożeniem. Wprawdzie w tej chwili tylko przyglądały się przybyłym, ale szybko mogło się to zmienić.

Jednak najważniejsze było to, co Nevard ujrzał na końcu. Nogi należące do człowieka i lampa. Czyżby to mógł być najsłynniejszy z przewodników. Same nogi i lampa nie były wystarczającym dowodem. Nie było pewności, jak zareagują smętniki, gdy jeszcze się zbliżą, ale to były tylko przerośnięte ptaki... Sav widywał już gorsze rzeczy.

Zszedł z konia i sięgnął po swoją lampę. Miał nadzieję, że światło odgoni ptaki i pozwoli mu przyjrzeć się dokładniej temu, co leżało pod harlantem.
- Chcę wiedzieć, kogo pozostałości leżą po tym truchłem. Miejcie broń w pogotowiu. Nie wiem, jak te ptaszyska zareagują, gdy się zbliżę - powiedział do towarzyszy, zapalił lampę i powoli, bez żadnych gwałtownych ruchów zaczął zbliżać się do truchła, a tym samym do stada smętników.
 
__________________
Cóż może zmienić naturę człowieka?
Saverock jest offline