Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 09-07-2014, 19:00   #2
Autumm
 
Autumm's Avatar
 
Reputacja: 1 Autumm ma wspaniałą reputacjęAutumm ma wspaniałą reputacjęAutumm ma wspaniałą reputacjęAutumm ma wspaniałą reputacjęAutumm ma wspaniałą reputacjęAutumm ma wspaniałą reputacjęAutumm ma wspaniałą reputacjęAutumm ma wspaniałą reputacjęAutumm ma wspaniałą reputacjęAutumm ma wspaniałą reputacjęAutumm ma wspaniałą reputację
Jak się mogę wtrącić - to mam pewna radę/sugestię. Podczytywałam tą "zakończoną fiaskiem" sesję, a nawet sama chwile myślałam nad zagraniem w nią. Tak samo jako inną w II wś. (w Wietnamie). I mam jedną obserwację - zwykle te sesje wymagają olbrzymiej wiedzy o tamtych czasach i dochodzi w nich do tarć między wizjami graczy/mg/ścisłością faktów. Bo wystarczy, że jedna rzecz jest inna, niż ktoś sobie wymyślił/wie i dochodzi do wielostronicowych "wojen" między graczami o to, co jest "okej" i "zgodne ze źródłami".

Sugeruję więc nieco umowne potraktowanie faktów, miejsc i sytuacji oraz takie założenia, by gracze mający o II wś. pojęcie mgliste (a chcący zagrać) nie musieli się specjalnie uczyć do sesji.

Szlak bojowy jakiejś amerykańskiej jednostki (drużyny?) od Normandii po zdobycie Berlina byłby całkiem okej i miał duże możliwości wpakowania graczy w bardzo różne sytuacje, aczkolwiek nie musiał by być w 100% zgodny z historią...coś ala "Kompania Braci" czy "Szeregowiec Ryan", które nie były zupełnie prawdziwe, ale opowiadały świetną historię
 
__________________
"Polecam inteligentną i terminową graczkę. I tylko graczkę. Jak z każdą kobietą - dyskusja jest bezcelowa - wie lepiej i ma rację nawet jak się myli." ~ by Aschaar [banned] 02.06.2014
Nieobecna 28.04 - 01.05!

Ostatnio edytowane przez Autumm : 09-07-2014 o 19:03.
Autumm jest offline