Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 10-07-2014, 19:06   #11
Autumm
 
Autumm's Avatar
 
Reputacja: 1 Autumm ma wspaniałą reputacjęAutumm ma wspaniałą reputacjęAutumm ma wspaniałą reputacjęAutumm ma wspaniałą reputacjęAutumm ma wspaniałą reputacjęAutumm ma wspaniałą reputacjęAutumm ma wspaniałą reputacjęAutumm ma wspaniałą reputacjęAutumm ma wspaniałą reputacjęAutumm ma wspaniałą reputacjęAutumm ma wspaniałą reputację
Cytat:
Fajną koncepcją może być np. rozegranie sesji w okresie jakiegoś wielkiego kryzysu kiedy gracze stoją na czele multimilionowej korpory musząc decydować chociażby o tym czy zwalniać setki pracowników przy okazji napychając własną kiesę, czy grać uczciwie. Jednocześnie przedstawiając jak odbija się to na ich życiu prywatnym.
Bardzo fajny pomysł! Myślałam właśnie raczej o średnim szczeblu biznesowym - nie megakorporacje rządzące całymi krajami (gdzie konkurencja zastąpiona jest przez monopol), ale np. mniejsze, ambitne rekiny, które walczą ze sobą o jakiś fragment rynku, a wszystkie nieczyste zagrywki są dozwolone.

Czytaliście "Siły rynku" Morgana ? Taki klimat byłby chyba okej - nie wymagałby dużej wiedzy ekonomicznej, a jedynie (!) ciężkiego sukr...czenia moralności, a jednocześnie działania graczy miałby pewną słuszną wagę (typu setki ludzi na bruku czy zachwianie gospodarką w skali kraju).

W przypadku większych graczy (tak jak pisze archiwumx) obawiam się "kompleksu boga" no bo BG byliby wtedy nie do ruszenia...

I tu myślę że też dużo zależy od settingu. CePek wydaje się naturalnym rozwiązaniem, ale może pójść dalej, np. w posthuman typu EP albo bliżej współczesności? Nie wiem, jak taka sesja wyszłaby w dedekach na ten przykład...ale chyba straciłaby wiele ze swojego uroku przez wprowadzenie elementów fantasy...

Jakieś doświadczenia? Python, napisałbyś więcej uwag?
 
__________________
"Polecam inteligentną i terminową graczkę. I tylko graczkę. Jak z każdą kobietą - dyskusja jest bezcelowa - wie lepiej i ma rację nawet jak się myli." ~ by Aschaar [banned] 02.06.2014
Nieobecna 28.04 - 01.05!
Autumm jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem