Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 16-07-2014, 02:47   #48
Baird
 
Baird's Avatar
 
Reputacja: 1 Baird ma wspaniałą reputacjęBaird ma wspaniałą reputacjęBaird ma wspaniałą reputacjęBaird ma wspaniałą reputacjęBaird ma wspaniałą reputacjęBaird ma wspaniałą reputacjęBaird ma wspaniałą reputacjęBaird ma wspaniałą reputacjęBaird ma wspaniałą reputacjęBaird ma wspaniałą reputacjęBaird ma wspaniałą reputację
Mam prośbę dotyczącą opisów krajów w atlasie, poczuwam się trochę jako nasz taki mały kartograf (nie będę robił wszystkich map ale zrobię ich wiele) i był bym rad gdyby przy opisach państw pojawiły się bardziej, jak to nazwać, sformatowane opisy. Myślę, że użycie podanego przeze mnie poniżej formatu poprawił nie tylko jakość rozgrywki ale także pozwoli uniknąć takich błędów jakie pojawiły się na ostatniej mapie świata stworzonej przez moją osobę. Oczywiście jestem za rozszerzeniem poniższej tabeli o wasze pomysły, np. liczbę magów czy populacje krasnoludów.

Format wpisów w atlasie:

Godło, Flaga
Mapa.

Jeśli nie ma grafiki to opis.

Stolica:
Język Urzędowy:
System Urzędowy: (większość pewnie będzie monarchia ale mogą być wyjątki)
Rząd:
- Głowa Państwa: Tytuł/Imię/Nazwisko (lub liczba)
- Numer 2/Kanclerz/Książe itp:
- Kolejne ważne osoby w państwie:
Powierzchnia: w km2
Populacja: W mln?
- Grupa Etniczne
- Grupa Etniczne 2 (aż się skończą, najliczniejsze na górze)
Waluta: jeśli nie jest nią złoto to ile złota jest wart 1 jednostka płatnicza.
- Mniejszy Nominał: Ile małych nominałów potrzeba na 1 Walutę
Przychód:
- PKB: W złocie/rocznie
- Płaca Minimalna: W walucie kraju
- WRS*:
Towary Eksportowe:
- np. drewno
Towary Luksusowe: (Importowane)

Dalej już tak jak jest z odrobina histori i opisów

*WRS-Wskaźnik rozwoju społecznego
Jest to wskaźnik do określenia rozwoju społeczno-ekonomicznego kraju, określa się go na trzech podstawie trzech czynników: zdrowość i długość życia, wiedz (edukacja) i dostatni standard życia.

Używajmy do każdej z nich wartości między 1-100 gdzie 100 to USA a 1 to czarna część Sudanu

Następnie sumujemy wartości i mamy WRS

Podam przykład

Imperium Fhearan

Długość życia Fhearan jest długa i zdrowa, są wykształceni i żyją w bogactwie, jednak niewolnicy którzy stanowią sporą cześć populacji już nie tak bardzo. Na szczęście dla Fhearan niewolnicy nie są obywatelami i nie są brani pod uwagę określając jakikolwiek czynnik.

ZDŻ=87
WiE=93
DSŻ=95
WRS=275/300
Całkiem niezły wynik ale może być lepiej.

Jest tylko propozycją i nie narzucam jej nikomu ale myślę że wszyscy gracze tworzący grę na niej skorzystają.
 
__________________
Man-o'-War Część I
Baird jest offline