Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 28-07-2014, 23:08   #11
dzemeuksis
 
dzemeuksis's Avatar
 
Reputacja: 1 dzemeuksis ma wspaniałą reputacjędzemeuksis ma wspaniałą reputacjędzemeuksis ma wspaniałą reputacjędzemeuksis ma wspaniałą reputacjędzemeuksis ma wspaniałą reputacjędzemeuksis ma wspaniałą reputacjędzemeuksis ma wspaniałą reputacjędzemeuksis ma wspaniałą reputacjędzemeuksis ma wspaniałą reputacjędzemeuksis ma wspaniałą reputacjędzemeuksis ma wspaniałą reputację
Python, wypowiedziałeś trochę mocnych stwierdzeń tonem oznajmującym, gdy tymczasem prawdą one są co najwyżej przy przyjęciu pewnych założeń, których w Twojej wypowiedzi zabrakło (nie mówię, że zrobiłeś to celowo, ale tak wyszło). Nie chcę rozpętać dyskusji nie na temat, więc nie wchodzę w szczegóły, tylko sygnalizuję. Dam przykład takiego stwierdzenia z ukrytymi założeniami:

Cytat:
Dobry MG z jednej strony musi przewidzieć możliwe sposoby zachowania graczy, czy też postaci
Ja na to mogę powiedzieć:

Cytat:
Dobry MG nie tylko nie musi, ale wręcz nie powinien próbować przewidywać możliwych sposobów zachowania graczy, czy też postaci.
I oba stwierdzenia są równie prawdziwe, w zależności od niewypowiedzianych założeń (różnych), które się za nimi kryją.

Dalej:

Cytat:
Dobry MG opowie wymyśloną przez siebie historię dając jednocześnie graczom poczucie decydowania o wydarzeniach, kreowania świata i odpowiedzialności za to się dzieje.
ja na to:

Cytat:
Dobry MG opowie historię wspólnie wymyśloną przez wszystkich uczestników, dając graczom możliwość decydowania o wydarzeniach, kreowania świata i odpowiedzialności za to, co się dzieje
Itd, itp...

 
__________________
Jedyna potrzebna moc to ta, która pozwala powstać po upadku.
dzemeuksis jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem