Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 31-07-2014, 17:32   #21
wysłannik
Wiedźmołap
 
wysłannik's Avatar
 
Reputacja: 1 wysłannik ma wspaniałą reputacjęwysłannik ma wspaniałą reputacjęwysłannik ma wspaniałą reputacjęwysłannik ma wspaniałą reputacjęwysłannik ma wspaniałą reputacjęwysłannik ma wspaniałą reputacjęwysłannik ma wspaniałą reputacjęwysłannik ma wspaniałą reputacjęwysłannik ma wspaniałą reputacjęwysłannik ma wspaniałą reputacjęwysłannik ma wspaniałą reputację
Oddział krasnoludów stających i pilnujących wejścia do podziemi na cmentarzu robił nie małe wrażenie. Z pewnością wychodzący tamtą drogą byli skutecznie przeszukiwani i jeżeli coś się nie podobało krasnoludom, na przykład jakiś przedmiot, który poszukiwacze wynieśli, to zabierali go bez przeszkód. A przynajmniej sprawiali wrażenie, że tak potrafią.

Ludo nigdy w życiu nie podróżował po podziemiach, a tym bardziej podziemiach prastarej krasnoludzkiej twierdzy czy nawet miasta. Wszytko robiła tam na nim wrażenie. Od sporych rozmiarów kamiennych posągów przedstawiających krasnoludzkich wojowników po wysokie sklepienia całych tuneli czy jaskiń. Niewiarygodne i zdumiewające.

Przejście pod cmentarzem doprowadziło ich do starego grobowca kończącego się trzema ścieżkami.
Ludo zastanawiał się. Gdy zobaczył jak Dorigan wyciąga mapę i się jej przygląda postanowił zrobić to samo. Jednak coś w tej mapie mu nie pasowało. Były zaznaczone tam skarby? Skąd twórca mapy wiedział, że właśnie tam leżą skarby gdzie jej pozaznaczał? I dlaczego sam ich sobie nie zabrał? Przecież nie przed każdym skarbem czyha olbrzymi pająk czy inne stworzenie.
W końcu odezwał się niziołek do reszty - Ja bym wybrał pierwszy tunel. Co wy na to, towarzysze? Stara kopalnia nie wydaje mi się ciekawa. Pewnie wszystko już stamtąd zabrali. A ten wydrążony tunel... nieco mi śmierdzi. Jak nic jest niebezpieczny.
 
__________________
"Inkwizycja tylko wykonuje obowiązki, jakie na nią nałożono. Strach przed nią jest zbyteczny; nienawiść do niej, to herezja." - Gabriel Angelos, Kapitan 3 Kompanii Krwawych Kruków.
wysłannik jest offline