Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 06-08-2014, 14:35   #39
Brilchan
 
Brilchan's Avatar
 
Reputacja: 1 Brilchan ma wspaniałą reputacjęBrilchan ma wspaniałą reputacjęBrilchan ma wspaniałą reputacjęBrilchan ma wspaniałą reputacjęBrilchan ma wspaniałą reputacjęBrilchan ma wspaniałą reputacjęBrilchan ma wspaniałą reputacjęBrilchan ma wspaniałą reputacjęBrilchan ma wspaniałą reputacjęBrilchan ma wspaniałą reputacjęBrilchan ma wspaniałą reputację
Eryk podjął decyzje i uśmiechnął się

- Prawdziwy Rycerz jest silny wiarą! Potrzeba tylko silnego ramienia, aby chronić słabszych, wielkiego oddania sprawie, aby Dziedziczka zsyłała mądrość oraz odwagę, aby podjąć się zadania. Te wszystkie szczegóły takie jak biały ogier ze złotą grzywą błyszczący ornamentowany napierśnik to tylko pierdoły, o których śpiewają bardowie. Konie są bardzo drogie w utrzymaniu, trzeba je karmić i oporządzać. Podróżowanie piechotą pozwala mi utrzymać dobrą kondycje i pozostać bliżej problemów ludności, po za tym odjazdy na koniu strasznie rzyć boli - Podsumował.

- Co do tych ornamentowanych zbroi to są ładne na pokaz, ale w walce ograniczają ruchy o wiele lepiej nosić kolczugę, bo pozwala na większą swobodę ruchów i można ją założyć i zdjąć samemu. Nie muszę prowadzać za sobą zastępów giermków, którzy musieliby mi zdejmować zbroje za każdym razem, kiedy chcę się odlać. Ci wszyscy szlachcice i paladyni z bogatych domów to tylko mocni w gębie są! Niejednego z tych, co za konia i ubranie trzy folwarki mogłabyś kupić pokonałem w polu uzbrojony jedynie w oręż, którego używam całe życie i wiarę! - Pochwalił się dumnie wypinając pierś.

- Swoją drogą większość z tych bogatych paniczyków to zboczeńce są i tych biednych giermków to na boku w dupę chędożą pewnie po to żeby ich przyczaić do odparzeń tyłka od tych koni, na których jeżdżą - Roześmiał się gromko z własnego dowcipu.

- Ale jeżeli chcesz to możesz przejechać się na czymś innym gwarantuje, że będzie ci dużo przyjemniej niż na koniu, jeżeli wiesz, co mam na myśli - Rzekł i puścił do niej oko. Niestety Eryk nie wiedział, że takie teksty nie działają na kobiety, którym się nie płaci a jego doświadczenie z płcią przeciwną ograniczało się do obozowych Markietanek.

Na kolacje zjadł resztki, które krasnolud pozrzucał na podłogę. Prawdziwy mężczyzna nie mógł się obawiać odrobiny brudu! Ale popił wodą, którą sam sobie zagrzał w rondelku, nie chciał przeszkadzać sprzątającym męskość, męskością brud brudem ale aż nazbyt dobrze pamiętał dyzenterie, jaka go męczyła po wypiciu tej zielonej wody z kałuży i nie potrzebował repety.

Przed snem rozłożył kolczugę dokładnie wytarł i ułożył blisko okna żeby nie zardzewiała. Noc spędzona w ciepłym pokoju była miłą odmianą po spaniu na wilgotnym gościńcu. Zmówił dziękczynny paciorek i zasnął.


Rano wstał dość wcześnie, ale większość zyskanego na tym czasu poświęcił na modlitwy i ubieranie kolczugi. Gdy spojrzał się na listę zakupów przytaknął

- Z wielką chęcią pomogę, co do zwierzaka polecam kota. To mądre stworzenia i gryzonie wam odgonią. Łasice i kunę bardzo trudno wytresować znałem kiedyś zwiadowcę, który miał obie twierdził, że mają bardzo trudne charaktery i raczej krótko żyją. Na pseudosmokach się nie znam bo to jakiś magiczne tatałajstwo ale na pewno trudno byłoby tototo zdobyć i drogie by było także najwięcej panie skorzystacie jak łownego kota wam przyprowadzim - Wyraził swą opinie.
 

Ostatnio edytowane przez Brilchan : 06-08-2014 o 15:37.
Brilchan jest offline