Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 16-08-2014, 11:45   #29
Cedryk
 
Cedryk's Avatar
 
Reputacja: 1 Cedryk ma wspaniałą reputacjęCedryk ma wspaniałą reputacjęCedryk ma wspaniałą reputacjęCedryk ma wspaniałą reputacjęCedryk ma wspaniałą reputacjęCedryk ma wspaniałą reputacjęCedryk ma wspaniałą reputacjęCedryk ma wspaniałą reputacjęCedryk ma wspaniałą reputacjęCedryk ma wspaniałą reputacjęCedryk ma wspaniałą reputację
Ad. 1. Nie. Zapomniałem dopisać, iż miasto powstało przy twierdzy a nie na odwrót, zatem jest nawet młodsze od twierdzy. W okolicznych wioskach, które istniały już wcześniej tak. Okoliczne to znaczy najbliższa z nich jest oddalona o 6km około 1h15m pieszo.
AD. 2. Nie ma odgórnych wytycznych. Są opisy jak osoby już dorosłe z innych klas zostawały kapłanami, książka z świata seria Sambia Świadek Cienia, Paul S. Kemp. Zapewne można będzie takie informacje znaleźć w Book Of Exalted Deeds, lecz ja nie mam do niej dostępu.
AD. 3. Nie wiem.
AD. 4. Tak można określić chociaż niektórzy podciągają go nawet pod tanka.


W Marchii Winnego Przedgórza mieszkają rodowici halruaańczycy oraz osadnicy z Dolin - Chondatanie i plemię Lwów z Shaar – shaaryjczycy.

Struktura rasowa: 90% ludzie (50% Halruaańczycy, 35% ludzie z Dolin; 15% Plemię Lwów) 5% krasnoludy (80% złote), 5% inne

Typowy Halruaańczyk ma ciemne włosy,a skórę w odcieniu od czerwonawej do mocno oliwkowej, lecz czasami rodzi się dziecko o jasnej skórze. Kolor oczu to czarny, czekoladowy i ciemnozielony.


Chondatanie to naród smukły, śniadoskóry, o brązowych włosach w odcieniach od prawie blond do niemal czarnego. Większości z nich jest wysoka i ma zielone lub brązowe oczy, ale spotyka się osoby o bardzo różnej budowie czy kolorze oczu i włosów.


Typowy Shaaryjczyk ma żółtawą skórę i pociągłą twarz nie jest za to wysoki (przeciętnie 1,65cm).
Włosy i oczy ma zwykle czarne i ciemnobrązowe. Z rzadka trafia się shaaryjczyk o jasnozielonych oczach – koczownicy uważają to za znak szczęścia. Mężczyźni rzadko hodują zarost na twarzy, a włosy obie płci przycinają krótko.

 
__________________
Choć kroczę doliną Śmierci, Zła się nie ulęknę.
Ktokolwiek walczy z potworami, powinien uważać, by sam nie stał się potworem.
gg 643974
Cedryk vel Dumaeg czasami z dopiskiem 1975

Ostatnio edytowane przez Cedryk : 16-08-2014 o 16:44.
Cedryk jest offline