Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 16-08-2014, 16:43   #30
Googolplex
 
Googolplex's Avatar
 
Reputacja: 1 Googolplex ma wspaniałą reputacjęGoogolplex ma wspaniałą reputacjęGoogolplex ma wspaniałą reputacjęGoogolplex ma wspaniałą reputacjęGoogolplex ma wspaniałą reputacjęGoogolplex ma wspaniałą reputacjęGoogolplex ma wspaniałą reputacjęGoogolplex ma wspaniałą reputacjęGoogolplex ma wspaniałą reputacjęGoogolplex ma wspaniałą reputacjęGoogolplex ma wspaniałą reputację
Slowo od Munchkina

Book of Exaltet Deeds jest podręcznikiem opisującym istoty niebiańskie lecz nie samych bogów przypomina pod tym względem Fiendish Codex I i II. Polecam natomiast pozycje takie jak Zapomniane Krainy: Wyznania i Panteony lub Bóstwa i Półbogowie, Obrońcy wiary (podręcznik 3.0 dla kapłanów i paladynów). Strzępki informacji o rytuałach kapłańskich można również znaleźć w Complete Champion i Complete Divine.
Niemniej najlepszym źródłem pozostaje podręcznik Wyznania i Panteony w którym opisana jest sama Mystra, jej dogmat, wyznawcy, ważne święta i związki z innymi bóstwami.


Co zaś tyczy samego kleryka to najlepiej porównywać go z magiem czerpiącym z innego źródła mocy. Jest postacią bardzo wszechstronną, dobry zarówno w rolach ofensywnych jak i defensywnych i oczywiście klerycy są mistrzami nekromancji tak białej (niszczenie nieumarłych) jak i czarnej (tworzenie tychże).
W porównaniu z czarodziejami czy zaklinaczami kleryk ma o wiele mniejszy repertuar czarów ofensywnych (co nie znaczy, że jest on mały, wręcz przeciwnie). Potrafią za to znacznie skuteczniej walczyć bronią i co bardzo ważne zbroja nie ogranicza ich zdolności do posługiwania się magią.
Dodatkową i bardzo ważną zaletą kleryka są zesłane mu przez bóstwo moce domenowe znacznie rozwijające i tak spore zdolności tej postaci.
 
Googolplex jest offline