Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 06-03-2007, 19:22   #120
Nightcrawler
 
Nightcrawler's Avatar
 
Reputacja: 1 Nightcrawler to imię znane każdemuNightcrawler to imię znane każdemuNightcrawler to imię znane każdemuNightcrawler to imię znane każdemuNightcrawler to imię znane każdemuNightcrawler to imię znane każdemuNightcrawler to imię znane każdemuNightcrawler to imię znane każdemuNightcrawler to imię znane każdemuNightcrawler to imię znane każdemuNightcrawler to imię znane każdemu
pannamaslo, ja mam do Ciebie tylko jedno pytanie - skąd wiesz że ta rzeczywistość nie jest tylko złudzeniem ? Skąd pewność że cokolwiek istnieje skoro zmysły są zawodne- ulegamy halucynacjom, czy marzeniom sennym. Powiedz mi czy śniłaś kiedyś sen tak rzeczywisty zę wydawał CI sie jawą ? Tylko o to spytam Ciebie, czy nigdy nie zdarzylo CI sie choćby przez chwile by wydawało sie zę to co włąsnie przeżywasz jest rzeczywistośćią, a nagle okazało się zę sie z niej budzisz? Jeśłi tak nie miałąś i jeśłi uparcie twierdzisz żę "Twoje szkiełko i oko" wystarcyz do zbadania tajemnic wszechświata i udowodnienia ze istnieje ten chory kręgosłup to nie mamy o czym rozmawiać bo ściera sie tu odwieczny problem racjonalizmu z solipsyzmem czy idealizmem. Szanuje Twoje stanowisko i wcale go nie neguje, ja poprostu postrzegam to trochę inaczej. I póki tak jest prawda będzie nie osiagalna, a ja nie dam sie zamknąć w zadnej klatce statystyk, matematyk i neuroanaliz. Bo byłem sam siebie w stanie zaskoczyć własną reakcją już w tej rzeczywistości.

A empiryką dla mnie jest każde badanie poparte ludzkimi zmysłami

eh no i masz Kitsune jednak okazuje sie nabitym na szpadel kretem niespełna rozumu hehe
 
__________________
Sanguinius, clad me in rightful mind,
strengthen me against the desires of flesh.
By the Blood am I made... By the Blood am I armoured...
By the Blood... I will endure.
Nightcrawler jest offline