Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 06-03-2007, 21:15   #125
Angrod
 
Angrod's Avatar
 
Reputacja: 1 Angrod ma w sobie cośAngrod ma w sobie cośAngrod ma w sobie cośAngrod ma w sobie cośAngrod ma w sobie cośAngrod ma w sobie cośAngrod ma w sobie cośAngrod ma w sobie cośAngrod ma w sobie cośAngrod ma w sobie cośAngrod ma w sobie coś
Jeszcze prościej

Cytat:
Napisał pannamaslo
- Skąd wiesz co nas wyprowadziło z jaskini? A może była to rzecz znacznie prostrza..np przeciwstawny kciuk? A może przede wszystkim praktyka, praktyka, praktyka. Używanie myślenia, do rzeczy przyziemnych, jak taktyka polowania i efektywne sposoby utrzymania ciepła, a nie siedzenie na kamieniu i chrzanienie andronów?
Pffff... Inny przykład: Mikroskop jest dziełem ludzkiego umysłu a mnie kciuków.

Filozofia to cały czas dla ciebie abstrakcja i takie "logiczne popisy bez sensu". Skoro taki kładę na to nacisk to może jest inaczej?

Cytat:
Napisał pannamaslo
Jasne, że kiedyś każda nauka to była filozofia, ale teraz? Ciekawe co Ci da poznanie myśli Platona? Zainspiruje rozwój nowych technologii czy pomoże wyleczyć chorych na raka?
Każda nauka wywodzi się z filozofii. Myśli Platona nie uzdrowią chorego, ale pomogą zrozumieć dlaczego go leczyć.

Cytat:
Napisał pannamaslo
Cały czas posługujesz się truizmami i frazesami, absolutnie pozbawionymi dowodów. Ja w takim razie powiem: człowiek jest logiczny i można jego zachowanie przwidzieć.. I możemy się przerzucać podobnymi mądrościami...
Poza budową człowieka nie ma w nim nic logicznego (sensualistycznie). Istnienie Myśl Cel Niezależność i inne podobne. Zastanów się nad tym choć zyskasz "tylko" wnioski.

Cytat:
Napisał pannamaslo
- O mózgu i neuronauce raczej w dalszym ciągu wiesz za mało byśmy dyskutowali na ten temat.
O filozofii też nie wiesz specjalnie dużo, a jakoś z tobą rozmawiam. Przy okazji nie tocz tutaj jakiejś batalii filozofia kontra nauka. Nie ma sensu, a ucierpi dialog.

Cytat:
Napisał pannamaslo
-"(...) gdyż pierwotna forma wydawała się ludziom niezrozumiała. " Od tego jest religia
Nie bardzo widzę związek ewolucji terminu filozofii do religii

Cytat:
Napisał pannamaslo
A tak na marginesie, skoro już nie jest to takie niezrozumiałe, może zostawimy dumanie nad tym i zabierzemy się do porządnej roboty np. szukania prawdziwych odpowiedzi za pomocą narzędzi którymi dysponujemy...
Przede wszystkim nasze podstawowe narzędzie - umysł

Ograniczyłem się do najprostszych rzeczy, żebyśmy do czegoś doszli.

Uch... chciałem żeby temat się rozwijał no to mam. Dobra szczerym uśmiechem rozładuję atmosferę i kontynuujmy temat
 
Angrod jest offline