Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 04-09-2014, 13:08   #402
Gob1in
 
Gob1in's Avatar
 
Reputacja: 1 Gob1in ma wspaniałą reputacjęGob1in ma wspaniałą reputacjęGob1in ma wspaniałą reputacjęGob1in ma wspaniałą reputacjęGob1in ma wspaniałą reputacjęGob1in ma wspaniałą reputacjęGob1in ma wspaniałą reputacjęGob1in ma wspaniałą reputacjęGob1in ma wspaniałą reputacjęGob1in ma wspaniałą reputacjęGob1in ma wspaniałą reputację
Krzątanina na dole przybierała na sile. Niektóre zbłąkane owieczki zdołały nawet powrócić do ich uroczego stadka. Super. Zaczynał robić się głodny, więc skojarzył tę scenę z bulgotaniem potrawki postawionej na ogniu. Najpierw cisza, potem robiło się coraz cieplej, aż wreszcie całe naczynie wrzało. Nie pozostawało nic innego, jak tylko zamieszać w tym kotle zanim się przypali.

- Rad jestem, że zebraliśmy się wszyscy. - Zaczął. - Wszyscy zdajemy sobie sprawę, że czeka nas trudna i niebezpieczna droga. Nie wątpię, że damy radę, jednak ja mam jeszcze jedno życzenie - chciałbym, abyśmy do Południowego Fortu dotarli w tym samym składzie, w jakim wyruszymy z Azul. Nie życzę sobie zgonów, upadków z wysokości, ani poważnych zranień w walce z naszym wrogiem - jedyne, co może wam dolegać, to odciski od twardych butów, mdłości z przejedzenia i boląca paszcza od ziewania z nudy. Zrozumiano? - Zapytał pół żartem, pół serio.

- Byśmy mieli pewność, że jesteśmy dobrze przygotowani do podróży, chciałbym uzyskać od was kilka odpowiedzi. Po pierwsze - czy każdy z was ma prowiant przynajmniej na tydzień i coś, czym ugasi pragnienie powiedzmy przez dwa-trzy dni? Druga sprawa - być może czeka nas wspinaczka, zarówno w górę, jak i w dół - ile macie ze sobą liny i haków? Ja mam jakieś dwadzieścia łokci sznura i kotwiczkę. Po trzecie - ciągnął dalej - wszyscy z bronią miotaną - weźcie ze sobą tyle amunicji, ile zdołacie. Nie wiadomo kiedy, ani czy w ogóle wrócimy do Azul i na uzupełnienie zapasu przynajmniej chwilowo nie ma co liczyć. I ostatnia rzecz - zapas opatrunków i leków - sądzisz, że wystarczy, czy musimy coś jeszcze dokupić? - spytał Thorina
 
__________________
I used to be an adventurer like you, but then I took an arrow to the knee...
Gob1in jest offline