Wątek: Bar "Dolores"
Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 16-09-2014, 23:36   #14
Spaiker
 
Spaiker's Avatar
 
Reputacja: 1 Spaiker jest godny podziwuSpaiker jest godny podziwuSpaiker jest godny podziwuSpaiker jest godny podziwuSpaiker jest godny podziwuSpaiker jest godny podziwuSpaiker jest godny podziwuSpaiker jest godny podziwuSpaiker jest godny podziwuSpaiker jest godny podziwuSpaiker jest godny podziwu
Do okoła panował gwar, ludzie rozmawiali o zaistniałej sytuacji wyraźnie podenerwowani. Jakaś łebska Azjatka próbowała rozłożyć na części to co Willie zdołał rozszyfrować z popiskującego morsa.
-Same w sobie nic nie wnoszą, pewnie chodzi o resztę wiadomości. Mógłbyś ją zapisać? Może to jakieś ostrzeżenie. - Stwierdziła w końcu, a jako że ciężko jest wyłapać morsa, zwłaszcza taki bełkot, miał on już zapisane zdanie w notatniku. Wyrwał więc kartkę i podał Azjatce. Po krótkiej chwili zaczął padać deszcz, co nie było dobrym znakiem. Czymkolwiek był rozbłysk, prawdopodobnie spowodował zmiany w atmosferze, i to spore bo deszcz okazał się być zielony. Detektyw postanowił wejść czym prędzej do środka baru, tam nie powinien być narażony na skutki zielonych opadów, miał tylko nadzieje że przez rozgrzaną ziemie z kropel nie zaczną wydzielać się jakieś trujące wyziewy.

Już wewnątrz podszedł do niego niemiecki turysta, pokazał on swojego smartfona z dziwnym znakiem na wyświetlaczu.
-Dzień dobry. Jestem Thorsten. Przepraszam że się wtrącam, ale usłyszałem jak rozmawiacie o zakodowanej morsem wiadomości w tym pisku. Na moim telefonie wyskoczył taki symbol, nie mogę go usunąć, może te dwie rzeczy są ze sobą powiązane?
-To rzeczywiście dziwne i na pewno ze sobą powiązane, lecz wątpię by jakiekolwiek państwo zakłócało by elektronikę takim dziwnym znakiem. Nie znam też broni masowego rażenia która wywołuje taki kolor deszczu. -Stwierdził detektyw. -Z logicznego punktu widzenia, powiedział bym że to jakaś grupa aktywistów w skuteczny sposób przykuwa do siebie uwagę. Ale jestem coraz bardziej skłony uwierzyć w opowieści o szarych ludkach.-Kontynułował tym razem zwracając się do kobiety która interesowałą się morsem.
-Nazywam się Willy, myślę że zanim postanowimy co dalej robić powinniśmy dobrze przeanalizować informację które już posiadamy.
 
__________________
It's only after we've lost everything that we're free to do anything.
On a long enough time line, the survival rate for everyone drops to zero.
Spaiker jest offline