Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 19-09-2014, 22:59   #298
Brilchan
 
Brilchan's Avatar
 
Reputacja: 1 Brilchan ma wspaniałą reputacjęBrilchan ma wspaniałą reputacjęBrilchan ma wspaniałą reputacjęBrilchan ma wspaniałą reputacjęBrilchan ma wspaniałą reputacjęBrilchan ma wspaniałą reputacjęBrilchan ma wspaniałą reputacjęBrilchan ma wspaniałą reputacjęBrilchan ma wspaniałą reputacjęBrilchan ma wspaniałą reputacjęBrilchan ma wspaniałą reputację
W barze

Samuel postanowił przejść się na piechotę do Devil's Nest na piechotę, bo stamtąd najłatwiej będzie dowiedzieć się, co z młodym. Jak się okazało przeczucie go nie myliło śmiał się z ucieczki Stefka tak mocno, że aż zleciał z taboretu zrozpaczony swym sukcesem Stanisław tylko dolał oliwy do ognia.

- Błagam, nie wpisuj mnie tylko na czarną listę, załatwiłem ci wyczyszczenie kartoteki po znajomości, więc nie musisz się martwić tymi aresztowaniami. Jak rozumiem to właśnie młodego sobowtóra Generał Armstrong chcieliście odnaleźć, jako Srebrną Lisice? Młody ma oryginalne metody - tu Samuel znów zachichotał - Ale wykonał wasze zadanie, więc należy mu się jakaś nagroda, na dobry początek bracia mówili mi, że chcą wysłać list do rodziców zaufanym kanałem a że moja wioseczka jest przy granicy to z chęcią bym się dorzucił i wysłał list do Matuli

- A co się stało z młodą? Jest gdzieś tutaj ? - Gdy usłyszał o reakcji dziewczyny na wieść o śmierci Greeda zaklął siarczyście - I nikt za nią nie wybiegł? Czy wy żeście na łby wszyscy popadali?! Przecież ona będzie chciała zabić Dianę Bradley i jej dzieciaka w ramach Vendetty! Krew za krew tak to się w jej stronach robi! - Lekarz westchnął i zaczął ze zrezygnowaniem kręcić głową

- I to po tym jak tyle pracy włożyliśmy w to żeby uratować smarka i przywrócić ją do zdrowia! Cóż, na razie ostrzeże się Szkapę żeby kogoś wysłał a potem sam będę jej pilnować - ~Papcio zawsze ostrzegał że jak za dużo śmiechu to potem łzy będą oj, dużo mądrości miał ten mój ojciec~ - pomyślał z szacunkiem po czym wciąż zniesmaczony brakiem refleksu i wyczucia u gangsterów ruszył do domu wraz z Braćmi na popijawę gdzie Stasiek planował zapijać stresy.

Dom

Mieszaniec nie czuł się uprawniony do krytykowania Stanisława, bo niedawno sam miał podobne załamanie. Dziś nie pił za dużo ledwo umoczył dzioba dla towarzystwa. Wszystko było miło i przyjemnie dopóki kuzynka nie zrzuciła na nich metaforycznej bomby informując o swych nienaturalnych upodobaniach.

Gdy już wszelkie dyskusje się wyczerpały Samuel podszedł do Sao i ze współczuciem przytulił biedaczkę, po czym w dialekcie ich rodu złożył następujące zapewnienie:

- Droga kuzynko, wybacz, że przeze mnie doznałaś tyle smutku, wiem, że jesteś silna i niezależna, ale ważne dla mnie jest to żebyś wiedziała, że masz we mnie wsparcie niezależnie od tego, jaką drogę życia obierzesz. Jeżeli KTOKOLWIEK niezależnie od rodu czy pozycji będzie chciał cię zmusić do związku lub małżeństwa powiedz mi tylko słowo a znajdę sposób abyśmy się z nimi rozprawili - Obiecał

- Żeby udowodnić, że nie rzucam słów na wiatr teraz zajmę się tą dwójką, proszę wybacz, im to nietaktowne postępowanie Piastia jest dość specyficzna pod pewnymi względami

Następnie zwrócił się do Braci Nowickich po Piastańsku objeżdżając ich od góry do dołu Staśka za narzucanie się kuzyneczce a Stefka za wyjątkowy brak taktu.

Licytacja

Na uroczystość wybrał się , jako Midoro Xingijski medyk będący opiekunem i Doradcą młodego lorda Radziwiłła. Żółta glinka maskowała jego mieszane pochodzenie a przyciemniane szkła okularów, ufarbowane na czerwono włosy oraz orientalny strój dopełniały przebrania.


[MEDIA]http://th03.deviantart.net/fs70/PRE/f/2014/189/0/d/chinese_medic_by_oljum-d7ps4mw.jpg[/MEDIA]



Lekarz gładko wszedł w wymyśloną przez siebie rolę i zaczął dyskutować ze swoim pryncypałem o wystawionych przedmiotach

- Dwugłowy płód brzmi interesująco nie sądzisz Milordzie? Ale zbyt ciężko byłoby go transportować w naszych podróżach.... Ciekawe czy te miecze mają jakieś specjalne właściwości po za wartością zabytkową? Podobno jeden miecz z kolekcji Kinga Bradleya nich trafił ostatnio w ręce kogoś z Gwardii Cesarskiej może to ten sam? - Ren zdawał się niepocieszony, gdy Mustang sprezentował mu antyczną broń w ramach wdzięczności za uratowanie żony niewykluczone, więc że kłopotliwy podarek został przez kogoś z Dworu sprzedany gangsterom za okrągłą sumę.

- Wydaje mi się jednak że do waszej kolekcji antyków najlepiej pasowałaby Korona władców Cameron nie sądzicie Milordzie ? - Kontynuował gładko, choć poczuł złość widząc, że Mechaniczny Pająk znalazł kolejne niewinne dziecko na sprzedasz, zaś niepokój wywołała rzekoma lista agentów z Piastii.

Czy są na niej Bracia Nowiccy, Asia i ich znajomi z Baru "Pod Papugami"? - Ta lista może się wydawać ciekawą nowinką Milordzie, ale wydaje mi się, że to pewnie jakieś fałszywe tropy i dezinformacje - Rzucił mając nadzieje, że Stasiek załapię, o co mu chodzi. Niestety, czasem nie da się wszystkich uratować, Kamień był najważniejszy a oni mieli ograniczone zasoby i możliwości.

__________

Rysunek autorstwa Chinese medic by Oljum on deviantART
 

Ostatnio edytowane przez Brilchan : 23-09-2014 o 00:03. Powód: dodanie portretu Midorino
Brilchan jest offline