Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 26-09-2014, 16:28   #140
Nortrom
 
Nortrom's Avatar
 
Reputacja: 1 Nortrom ma wspaniałą reputacjęNortrom ma wspaniałą reputacjęNortrom ma wspaniałą reputacjęNortrom ma wspaniałą reputacjęNortrom ma wspaniałą reputacjęNortrom ma wspaniałą reputacjęNortrom ma wspaniałą reputacjęNortrom ma wspaniałą reputacjęNortrom ma wspaniałą reputacjęNortrom ma wspaniałą reputacjęNortrom ma wspaniałą reputację
Młody łowca nigdy nie był tak szczęśliwy jak w momencie, gdy zobaczył niebo. Po krótkiej chwili cała jego radość prysnęła, bo przyszło do płacenia. Widok kłócącego się Helmuta podniósł go trochę na duchu, więc postanowił spróbować załatwić to po dobroci.

- Mam zapłacić za własny łuk? Czy to wygląda na krasnoludzką robotę? I niby od kiedy ich używacie? Jeśli oddam wam włócznie to będziemy kwita i odczepicie się od mojego łuku? Na stałe. - dodał szybko, żeby nie robili mu więcej problemów - I chcę to na piśmie.

Nie umiał czytać i pisać, ale krasnoludy o tym nie wiedziały, a włócznia musiała być swoje warta, więc oferta wydawała mu się uczciwa. Samo pismo przyda mu się, gdyby znów chcieli go opodatkować.
 
__________________
"Alea iacta est." ~ Juliusz Cezar
Nortrom jest offline