Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 03-10-2014, 22:01   #13
Inferian
 
Inferian's Avatar
 
Reputacja: 1 Inferian ma wspaniałą reputacjęInferian ma wspaniałą reputacjęInferian ma wspaniałą reputacjęInferian ma wspaniałą reputacjęInferian ma wspaniałą reputacjęInferian ma wspaniałą reputacjęInferian ma wspaniałą reputacjęInferian ma wspaniałą reputacjęInferian ma wspaniałą reputacjęInferian ma wspaniałą reputacjęInferian ma wspaniałą reputację
Był to najwyższy czas aby w końcu ludzie poznali kogoś komu mogą składać hołd i jałmużną. Kurukeke powstał i zbliżył się do jednego z nich. W prawdzie na ten moment wiedział o nim już wszystko za sprawą słuchania jego myśli, ale aby pokazać się za bardziej ludzkiego zapytał:

- Czy masz przyjacielu aby dać mi coś zjeść, jestem też spragniony, czy możesz użyczyć mi Twego dzbanka aby zaczerpnąć trochę wody ?

- Oczywiście. Wejdź do środka. Nie mam wiele, ale podzielę się tym co mam

Kurukeke wszedł do środka. Teraz bóg postanowił pokazać swą moc i chwałę:

- Judaszu, jesteś wyjątkowym człowiekiem. Spojrzałem w głąb Twojej czystej duszy i dostrzegłem jak bardzo wspierasz wszystkich dobrą radą, a wszystkim co posiadasz dzielisz się, jesteś tym kogo poszukuję.

- Co.. Boże, nie wiem czy jestem godzien.

- Rozumiem Twoje zdziwienie, ale nie obawiaj się bowiem dziś jest Twój dzień. Dziś dzień będzie dniem Twoim, dniem gdy obwieścisz światu wieść dobrą, że bóg zdrowia upodobał sobie jedną z ras, a rasą tą byli ludzie. Przywdziejesz szatę białą jak ja, szata ów jest magiczna, bowiem daje Ci bezpieczeństwo przed chorobą, zimnem ale i mieczem. - mówiąc to Bóg uniósł ręce, a na nich pojawił się piękny niemal tak samo śnieżno biały płaszcz niczym boski, po czym dał ją człowiekowi, aby je wdział

- To więcej niż mógłbym oczekiwać. Dziękuję. Panie czy chcesz czegoś jeszcze?

- Od dzisiaj dzień będziesz moim pierwszym kapłanem. Jestem bogiem , który nie neguje istnienia innych bogów, nie zakazuje wierzyć także w innych, bo każdy odpowiada za coś innego. Będziesz nie tyle co chodził i mówił, ale także leczył w moim imieniu na moją cześć, na cześć Boga Kurukeke, bowiem tak mnie winniście nazywać. – bóg dotknął czoła mężczyzny i zamknął na chwilę oczy wokół niego dało się zauważyć światło, które się mieniło opadając na Judasza, gdy tylko otworzył oczy mężczyzna zląkł się. Czuł jak wszystko wiruje, w jego głowie pojawiło się tysiące obrazów, a wszystkie prezentowały techniki leczenia. Wszystkie były sposobami radzenia sobie z chorobami. - Gdyby ktoś przyjacielu mówił Ci, że mają swojego boga to rzecz im, że Twój Bóg jest Bogiem pomocy i nie zamierza podważać istnienia innego, ale życie jest jedno i musicie o nie dbać. Gdy dotniesz kogoś i wy powiesz te słowa, ów osoba zostnie uzdrowiona. :

Kurukeke wysłuchaj, Panie mej modlitwy, zmiłuj się nad nim;
bądź, Panie, dla niego wspomożycielem!
Gniew Twój bowiem trwa tylko przez chwilę,
a Twoja łaskawość - przez całe życie.


Ów człowiek od tamtej pory zaczął zapisywać wielką księgę Życia, księgę Kukukeke.

- Idź i rozgłaszaj moje imię, jeśli znajdziesz ino jakiegoś rzemieślnika, lub artystę każ mu zrobić mój znak, a każdy kto go nałoży zwróci na siebie moją uwagę, jeśli będzie garbaty uleczę go, jeśli będzie szczerbaty dam mu zęby, ślepy odzyska wzrok, choćby miał kończynę odciętą to mu ją zwrócę pod jednym warunkiem, że jest tego godzien. Dla mnie nie ma rzeczy niemożliwych, jam jest Bogiem, jam potrafię wszystek. Rozsławiajcie mój symbol. – przy tych słowach na ziemi swą laską narysował swój znak, który mógł posłużyć na wzór malunku na ciele lub też amuletu. – Kto będzie miał ten symbol z tym i ja będę.


Ten dzień był dniem udanym, był to pierwszy gdy Bóg pokazał się ludziom, a Ci zaczęli rozgłaszać jego imię pośród ludzi. Natura ludzka jest taka, że od zawsze boga wypatrywać będzie, tak i było teraz, gdy go potrzebowali. Pierwszy wierny Judasz był tak bardzo zaślepiony swą wiarą, która wynikała z jego doświadczenia, że zaczął gorliwie przekonywać ludzi i nawoływać do wiary w Boga zdrowia, Boga Kukrukeke, nie wiedział jeszcze, że Bóg ten zsyłać choroby także potrafi.

Jak zapisał w swej księdze:

Cytat:
Oto ukazał mi się Bóg najwyższy jako kapłan, czułem się taki słaby i szukałem go, ale on sam mnie odnalazł, wiedział o mnie wszystko, choć dla sprawdzenia zapytał o strawę, myślałem, że pragnie i jest spragniony, ale dał mi być swym pierwszym swym kapłanem. Dał mi Boską szatę na wzór swojej i nauczył sztuki niedostępnej. Od dzisiejszego dnia me ręce stały się namaszczone mocą dawania zdrowia. Chwalcie najwyższego Karukeke po wszelkie czasy, bowiem jego światłość i dobroć nie ma granic. O tego czasu chwalę go bo dał mi dowód jakiego nikt innym dać nie może.

Księga Życia 1,1

(-2pkt) - magiczna szata
(-2pkt) - Nauka sztuki leczenia
(-2pkt) - moc uzdrawiania za pośrednictwem boskiej opacznosci

 

Ostatnio edytowane przez Inferian : 09-10-2014 o 15:16. Powód: zaznaczyłem dialog
Inferian jest offline