WÄ…tek: [Autorskie] Bogowie
Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 03-10-2014, 22:45   #14
Karolczaneq
 
Karolczaneq's Avatar
 
Reputacja: 1 Karolczaneq jest na bardzo dobrej drodzeKarolczaneq jest na bardzo dobrej drodzeKarolczaneq jest na bardzo dobrej drodzeKarolczaneq jest na bardzo dobrej drodzeKarolczaneq jest na bardzo dobrej drodzeKarolczaneq jest na bardzo dobrej drodzeKarolczaneq jest na bardzo dobrej drodzeKarolczaneq jest na bardzo dobrej drodzeKarolczaneq jest na bardzo dobrej drodzeKarolczaneq jest na bardzo dobrej drodzeKarolczaneq jest na bardzo dobrej drodze
***


I gdy siedziba Arkarotha powstała, bóg śmierci wiernych swych postanowił znaleźć. I pomimo, iż jako pan umarłych powinien mieć wiernych wśród wszystkich istot żywych, postanowił znaleźć swój lud wybrany i to jemu łaski swe nadać jako krzewicielom mroku i potępienia. I tak Arkaroth stwierdził, że Trytoni, istoty magiczne i pradawne, są w stanie w swej mądrości pojąć moc Arkarotha. I tak zstąpił wśród kapłanów i przekazał im wieść :

-Witajcie i przyjmijcie wiarę we mnie ! Chcę abyście posąg na podobieństwo moje na środku waszego miasta postawili ! Chcę abyście czarne zbroje i ostrza mroku przywdziali ! Chcę abyście stali się ludem mrocznym, bo tylko taki jest w stanie w pełni moją moc przyjąć ! A jak już przyjmiecie mą moc ogromną, staniecie się wielcy i niepokonani, i w chwale śmierci będziecie walczyć ! Zaś jeśli odrzucicie mnie i moją naukę zginiecie wszyscy w zarazie straszliwej która was nawiedzi a po śmierci na wieczne mąki skazani zostaniecie !

I wygłosiwszy te słowa do kapłanów, zapytał o najpotężniejszego maga spośród nich. A gdy spośród dziesięciu Trytonów wyłonił się jeden, powiedział do niego :

-Chcę abyś to ty wśród nich wiarę we mnie krzewił. A gdy posąg, na znak wiary we mnie, na środku miasta waszego stanie, władcą tego ludu się staniesz i wysłannikiem moim na świecie żywych.

I zostawił kapłanom szaty czarne, i zapowiedział, że jeśli je włożą mrok ich umysł opanuje, ale jednocześnie moc w nich się wielka rozbudzi.

I gdy Trytonom objawił się, powrócił do wieży swojej gdzie na tronie z czarnego marmuru zasiadł i zaczął uważnie się swemu ludowi wybranemu przyglądać.

Użyte punkty :
- 2 punkty - zstąpienie pośród Trytonów
- 2 punkty - stworzenie szat mroku



***
 

Ostatnio edytowane przez Karolczaneq : 03-10-2014 o 22:48.
Karolczaneq jest offline