Wątek: Święty Graal
Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 12-03-2007, 14:21   #16
Hrabia Andre
 
Reputacja: 1 Hrabia Andre ma wyłączoną reputację
Gdy tylko pierwszy z kogutów wydał ze swego gardła dźwięk, król Artur i Merlin stawili się w sali. W sali w której stał Okrągły Stół. Nagle bohaterowie usłyszeli w swych głowach cichy szept:
- Wstawać śpiochy - powiedział czule głos - Piękny mamy dziś dzień. Czekamy w Sali Obrad.

Po tych, jakże dziwnych słowach usłyszanych jedynie w głowach bohaterów, owi postanowili zejść. Po przejściu długiego korytarza otworzyli drzwi do Sali. Wyglądała dokładnie tak samo jak ta którą zapamiętali z wczoraj. Wszyscy zasiedli na swoich miejscach a król Artur przemówił:

- Witajcie moi mili! Dziś czeka was pierwsza z szeregu przygód, jakie spotkacie na swojej drodze. Dziś to wyruszycie w poszukiwanie naszych dwóch najmężniejszych i najznamienitszych rycerzy - Lancelota z Jeziora oraz Sir Parsifala. - po tych słowach król podniósł do ust kielich z winem, napił się i rzekł - A teraz, jedzcie! To wszystko dla was, byście byli w pełni sił dzisiaj. Potrzebujecie dużo energii więc jedzcie do syta! Ja dziś z wami niestety nie wyruszę. Mam bardzo ważną sprawę do załatwienia. Lecz będzie wam towarzyszył Merlin. Zdążyłem niestety zauważyć, iż nie wszyscy są do niego pozytywnie nastawieni - tu spojrzał wymownie na Almenę która błyskawicznie zarumieniła się - lecz miejmy nadzieję, że te uprzedzenia miną z czasem. A teraz jedzcie już, przed wami długa droga. - Gdy Artur zakończył swą wypowiedź, usiadł i zaczął jeść śniadanie. Widział jednak iż Elfka ciągle jest czerwona. Uświadamiając to sobie, zaśmiał się cicho, spojrzał nań i uśmiechnął się serdecznie.
 
__________________
Hrabia Andre - Andrew/Graffek
Hrabia Andre jest offline