Wątek: Gra klasą BN
Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 08-03-2005, 22:59   #16
Elvin
 
Reputacja: 1 Elvin ma wyłączoną reputację
Hood
Cytat:
Z powyższych trzech postów wnoszę, że niektórzy mają tu poważne problemy z własną samooceną...
możesz rozwinąć ?
Cytat:
A tak poważnie, każdy gra, jak lubi. Jedni wolą storytelling i odgrywanie postaci (i to jest dla nich najważniejsze) a inni wolą rąbać na potęgę i na nic innego nie zwracać uwagi.
A przepraszam, a czy ja powiedziałem że mam coś przeciw storytellingowi ? To że lubię mieć postać skuteczną w walce i innych zadaniach a nie karczmarza któy walczyć to umie ale chyba tylko z talerzami, to nie znaczy ze olewam fabularną część postaci i lubuję się się w rzeziach na sesji a moje serce raduje sie jak słyszę HnS. Zobacz co napisałem o proporcji na sesji, ile walki na niej zajmują u mojego MG. Ja lubie mieć dopracowaną postać z charakterem, ale wolałbym żeby była przy tym skuteczna, nie widze radości w tym że będe grał czarodziejem z 11 int. bo jest ciekawy fabularnie, wiesz chłopak jest głupi, ale jego marzeniem są czary... nawet jeśli będzi to niezwykła potęga fabularna, to taką postacią nie zagram. Żadna przyjemność z grania czarodziejem z zespołem Downa, wojownikiem inwalidą, bardem niemową, ślepym malarzem, nie z grania taą potacią nie ma przyjemnośći. (rozumiem i wem ze wyolbrzymiam te przykłady, ale klasy BN są lekko upośledzone względem tych podstawowych..biorąc pod uwage to ze wszystko co daje klasa BN moge zrobić odowiednim ustawieniem klas,Prc, atutów, umiejętnośći, nie rezygnując przy tym ze skuteczności mechnicznej.

Cytat:
Wracając do tematu to, że profesje BG są po to, żeby nimi grać, nie znaczy, że profesje BN do tego nie służą...
Więc czemu Czarodzieje wprowadzili podział klas na normalne i BN?
Zgaduję że po to by rozgraniczyć co dla graczy, a co dla BN.

Cytat:
Wszak nie każdy lubi heroic, gdzie 5-to poziomowa postać lata z mieczem migbłystalnym +2 i rzeza wszystko, co nie ma miecza +3...
To nie heroic, o przykład sesji gdzie MG nie umie dobrać przedmiotów do poziomu drużyny. Mylisz heroic ze złym prowadzeniem gry.

Cytat:
Gra postaciami BN wymaga najzwyczajniej umiejętności poprowadzenia postaci i fantazji, których to przymiotów wielu graczom - niestety - brakuje...
Doprawdy ? Granie zbrojnym to jak gra wojownikiem, tylko wojownik to zawodowy żołnierz, a zbrojny to osoba która co prawda zajmuje sie walką, ale nie na taką skale jak wojownik np: strażnik miejski. Niewiem gdzie tu finezja o której mówisz, każdą klasę można zaadaptować do gry jako BG, tylko jedno pytanie "Po co ?"
 
Elvin jest offline