Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 11-10-2014, 01:05   #23
Fiath
 
Fiath's Avatar
 
Reputacja: 1 Fiath ma wspaniałą reputacjęFiath ma wspaniałą reputacjęFiath ma wspaniałą reputacjęFiath ma wspaniałą reputacjęFiath ma wspaniałą reputacjęFiath ma wspaniałą reputacjęFiath ma wspaniałą reputacjęFiath ma wspaniałą reputacjęFiath ma wspaniałą reputacjęFiath ma wspaniałą reputacjęFiath ma wspaniałą reputację
Mam w sumie baaaardzo duże pytanie co do nowego odpisu:
O co z nim chodzi?

Wysłałem wojska na zwiady, zostały one zaatakowane...walki nie odegrano, zero opisów, połowa zginęła i automatyczna ucieczka? Opis sytuacji spotkania tych ludów też dość niewielki. Byli tam...na stepie zgaduję? Pustym? Byli w trakcie marszu czy widziano ich obóz w okolicy?

Sam używam często fabularnych odpisów w sesjach, właściwie więcej niż często, bo tak po prostu buduje się fabułę i wątki, ale jednak uważam, że w sesji strice strategicznej wszędzie powinna być twarda mechanika i demonstracja. Nawet jak z góry było ustalone, że Hircanie wpadli na oddział właściwie erę do przodu, a przynajmniej jej połowę, to i tak by pewnie wymarli, ale chociaż miałbym samouczek z walki. Albo kto wie, dał radę ocalić jakąś konkretną liczbę niż przypadkowe pół armii.

Przy czym zwiadowcy nawet nie opisali tego z kim i jak walczyli. Albo, czytając z ich realacji, po prostu konnica na nich wpadła dźgając? Zostawmy już fakt, że konnicy nie było prawie że do narodzin Chrysutsa, bo fantasy.

Ogółem jestem dość skonfundowany. W żaden sposób nie zniesmaczony czy zły, zwyczajnie brakuje mi informacji. Myślę, że lepiej zwracać na to uwagę gdy powoli kreujemy zasady funkcjonowania sesji, niż potem, gdy faktycznie będą one istotne.
 

Ostatnio edytowane przez Fiath : 11-10-2014 o 01:07. Powód: Duży bubel z mojej strony. Konnica jako konnica (nie wozy do boju) pojawiła się w 360BC.
Fiath jest offline