WÄ…tek: [Autorskie] Bogowie
Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 11-10-2014, 19:44   #20
Nortrom
 
Nortrom's Avatar
 
Reputacja: 1 Nortrom ma wspaniałą reputacjęNortrom ma wspaniałą reputacjęNortrom ma wspaniałą reputacjęNortrom ma wspaniałą reputacjęNortrom ma wspaniałą reputacjęNortrom ma wspaniałą reputacjęNortrom ma wspaniałą reputacjęNortrom ma wspaniałą reputacjęNortrom ma wspaniałą reputacjęNortrom ma wspaniałą reputacjęNortrom ma wspaniałą reputację
Spojrzał Taurus z zadowoleniem na swoich wiernych, lecz jego istnienie spowiło zaniepokojenie. Nagłe poruszenie wśród ludzi mogło oznaczać wiele, a bezpiecznie było założyć najgorsze. Pojął co sam uczynić musi, przemówił więc do ludu swego.

- Ukazałem wam swoją dobrą wolę, a wy zrobić to również musicie. Dokończcie pracę, którą rozpoczęliście, a następnie wybudujcie niewielką świątynię na znak zawarcia sojuszu ze mną. Tymczasem ja udam się do odległej krainy, aby zdobyć dla was coś co będzie darem wspaniałym.

Wtenczas przeniósł się tam, gdzie istoty niskie i brodate siedzibę swoją miały, a mieściła się ona pod ziemią. Ukazał im się w sali wielkiej, w której prace kopalniane trwały, a postać nową przy tym obierając.
Była ona na stworzona na ich podobieństwo, jednak wielka, bo czterometrowa, z marmuru i piaskowca wykonana, o oczach diamentowych.

- Witajcie istoty silne, mądre i w swej odwadze niezrównane! Jam jest Taurus Mountain, bóg skał, w których kopiecie, minerałów, które wydobywacie i budowli, które wznosicie! Pragnę obdarzyć was moim błogosławieństwem! Jako dowód, dam wam dwa drobne dary, wy zaś oddawać mi cześć będziecie i do przywódcy swego mnie zaprowadzicie, abym i jamu dać mógł dar, który będzie początkiem naszego przymierza! Niech więc się stanie według słowa mego!

I wypełnił jedną ze ścian kamieniami w swej naturze pięknymi i szlachetnymi. Ze skał ściany kolejnej stworzył istoty niewielkie i do wykonywania prostych poleceń istniejące.




(-2pkt) - 2 przemowy
(-1pkt) - przeniesienie do krasnoludów
(-1pkt) - zmiana wyglÄ…du
(-4pkt) - wypełnienie skał kamieniami szlachetnymi
(-5pkt) - stworzenie troggów

 
__________________
"Alea iacta est." ~ Juliusz Cezar
Nortrom jest offline