Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 12-10-2014, 21:06   #15
del martini
 
del martini's Avatar
 
Reputacja: 1 del martini ma z czego być dumnydel martini ma z czego być dumnydel martini ma z czego być dumnydel martini ma z czego być dumnydel martini ma z czego być dumnydel martini ma z czego być dumnydel martini ma z czego być dumnydel martini ma z czego być dumnydel martini ma z czego być dumnydel martini ma z czego być dumnydel martini ma z czego być dumny
Someirhle

Cytat:
Napisał Someirhle
Tak więc najważniejsze, podstawowe pytanie, zanim zasiądziesz do roboty i strawisz niezliczone godziny na wymyślaniu różnorakich szczegółów świata, jak choćby wspomniana ekonomia i gospodarka - gdzie jest haczyk? Gdzie jest smaczek? Co będzie siłą twojego świata?
Właśnie założyłem ten temat, aby dowiedzieć się od graczy jakie mają pomysły. Najlepiej jest, jak nie tylko MG, ale i gracze tworzą świat. Jeśli pomysł mi się spodoba, wezmę go pod uwagę przy kreowaniu.

Googolplex

Rzeczywiście słyszałem o czymś podobnym jak te wioski w kulturze azteckiej (pływające ogrody czy jakoś tak - uprawiali tam głównie rośliny). Jednak jako miejsce zamieszkania to słyszę o tym po raz pierwszy. Może być to ciekawym elementem świata.

Cytat:
Napisał Googolplex
Przypomina mi się jeszcze jedna ważna rzecz związana z klimatem. Ciepło + duże ilości wody = huragany, dużo i częste. Co za tym idzie tylko naprawdę wielkie wyspy będą bezpieczne przed tym żywiołem.
Do tego dochodzą tsunami i jeśli planujesz księżyc (proponuję 2-3 dla efektu) to trzeba będzie unormować sprawy przypływów i odpływów.
Tu bym nie przesadzał, huragany może się pojawią, ale tsunami jest raczej rzadkim zjawiskiem i myślę, że nie trzeba będzie tak nękać mieszkańców. Co do odpływów i przypływów - w sumie nie musi być to regularne jeśli dam 2-3 księżyce. Z 1 księżycem sprawa wygląda prosto, a im jest ich więcej tym bardziej zaburzają powtarzalność odpływów i przypływów.

Cedryk

Cytat:
Napisał Cedryk
Proszę bardzo wszystkie skały na tej planecie są tak lekkie, iż nieprzymocowane do skał zanurzonych w morzu, nasiąkających wodą i ekstremalnie ciężkich do czasu wysuszania, fruwają niczym ptaki.
Hmm... Bez przesady z tą fantastyką Raczej nie uwzględnię tego w świecie, ale zastanowię się nad nietypowymi prawami fizyki itp. Może wykorzystam ten motyw, lecz nieco zmodyfikowany. Jeśli masz jakiś podobny pomysł, to chętnie go wysłucham. Dzięki za zainteresowanie i chęć pomocy!

Wszyscy

Jeśli jest ktoś chętny do współpracy jako Mistrz Gry pisać na PW. Razem ogarniemy, uporządkujemy i wybierzemy idee oraz przygotujemy ten świat. Samemu mogę nie dopatrzyć kilka spraw, a przy tworzeniu świata jest o to bardzo łatwo, więc jeśli ktoś ma czas i chęci - walić śmiało!
 
del martini jest offline