Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 13-10-2014, 02:31   #18
Lakatos
 
Lakatos's Avatar
 
Reputacja: 1 Lakatos wkrótce będzie znanyLakatos wkrótce będzie znanyLakatos wkrótce będzie znanyLakatos wkrótce będzie znanyLakatos wkrótce będzie znanyLakatos wkrótce będzie znanyLakatos wkrótce będzie znanyLakatos wkrótce będzie znanyLakatos wkrótce będzie znanyLakatos wkrótce będzie znanyLakatos wkrótce będzie znany
Cytat:
Napisał del martini Zobacz post
Pracuję właśnie nad autorskim systemem. Świat ma się składać z wielu wysp, coś w stylu archipelagu.
Na myśl przychodzi mi od razu skojarzenie z wyspami Oceanii.

Jeśli myślisz poważnie nad światotworzeniem i ma to być dosyć realistyczne fantasy, to może warto poszperać trochę w historii i poczytać jak to wyglądało w rzeczywistości. Dobrym źródłem była by chociażby książka Bronisława Malinowskiego "Argonauci zachodniego Pacyfiku". Myślę, że ta lektura powinna dostarczyć ci trochę pomysłów i inspiracji.

I jeszcze tak na marginesie. IMO ze światami autorskimi jest trochę jak z blogami. Wielu lubi je pisać, tylko jakoś mało komu chce się je później czytać.

Dlatego na twoim miejscu zamiast nad tworzeniem swojego świata od podstaw, pomyślałbym o dodaniu do jakiegoś znanego universum z gier typu D&d, czy Warhammera nowego kontynentu. BG mogliby się wcielić wtedy w rolę "Kolumbów". Dzięki temu nie rzucałbyś graczy na głęboką wodę. Nie musieliby studiować i uczyć się od nowa całej długiej historii, mitologii, itd. świata. Tylko wraz z rozwojem fabuły, powoli odkrywaliby stworzony przez ciebie kontynent. Ty w takim przypadku też miałbyś łatwiej, bo mógłbyś niektóre szczegóły dopisywać już w czasie rozgrywki.
 
Lakatos jest offline