Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 13-10-2014, 18:07   #1
Fyrskar
 
Fyrskar's Avatar
 
Reputacja: 1 Fyrskar ma wspaniałą reputacjęFyrskar ma wspaniałą reputacjęFyrskar ma wspaniałą reputacjęFyrskar ma wspaniałą reputacjęFyrskar ma wspaniałą reputacjęFyrskar ma wspaniałą reputacjęFyrskar ma wspaniałą reputacjęFyrskar ma wspaniałą reputacjęFyrskar ma wspaniałą reputacjęFyrskar ma wspaniałą reputacjęFyrskar ma wspaniałą reputację
[WFRP 2ed] Dwusesyjność jednej żołnierskiej sesji

Witam Szanowni Państwo

Ostatnimi czasy miałem wizję. W tej wizji ujrzałem dwie sesje, które były jednością, współistotną, mimo nadrzędności jednej nad drugą...

A tak bardziej zrozumiale - zakiełkował w mym umyśle pomysł na żołnierską sesję w Starym Świecie. A nawet dwie sesje. Otóż sesje te byłyby, w pewnym sensie zależne. Działyby się w tym samym miejscu, a postacie z obu sesji mogłyby na siebie oddziaływać.

W jaki sposób?

Otóż gracze z jednej sesji byliby, krótko mówiąc, dowódcami wojskowymi. Zaś gracze z drugiej sesji byliby prostymi żołnierzami, najemnikami i prostymi ludźmi (i nieludźmi) zaplątanymi w działania wojenne.

Mam opowiedzieć więcej? Proszę bardzo

Gracze chcący odegrać prostych żołnierzy, których los w sporym stopniu zależy od graczy z sesji drugiej, mieliby niemalże pełną dowolność w tworzeniu postaci. W końcu wojna nie wybiera, każdy może zostać zaplątany w jej wichry.

Choć nie muszę mówić, że najchętniej byliby widziani żołnierze - czy to zawodowi, czy też ochotnicy, chłopi z łanów i inni obywatele Imperium (i nie tylko), którzy z własnej woli raczej nie ruszyliby do walki.

A dowódcy?

No cóż, w słoiku miodu (w pewnym stopniu kontrolują poczynania drugiej drużyny, zaczynają na 3 profesji i emanują taką pewną aurą władzy ) jest też łyżka dziegciu - to ja tworzyłbym im postacie. Jak? W rekrutacji podałbym listę dowódców, każdy z zaznaczonymi paroma cechami charakteru, zarysem historycznym, formacją, itd., a gracze dopisaliby resztę. Co jeśli dwóch forumowiczów chciałoby zagrać tą samą postacią? Wtedy wybrałbym gracza, który w rozwinięciu historii postaci, lepiej/ciekawiej by ją oddał.

Limit graczy?

Sesja "szeregowa" - nominalnie 4-6 graczy, w porywach do 8 (ewentualnie dwie sesje po pięciu graczy.

Sesja "generalna" - 3-4 graczy, może 5, maksymalnie 6

Miejsce i czas akcji?

Myślałem nad Wojnami z Wampirami, ale prawdopodobnie będzie to Burza Chaosu.

Chętnie odpowiem na wszystkie pytania
 

Ostatnio edytowane przez Fyrskar : 14-10-2014 o 10:13.
Fyrskar jest offline