Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 13-10-2014, 21:25   #19
del martini
 
del martini's Avatar
 
Reputacja: 1 del martini ma z czego być dumnydel martini ma z czego być dumnydel martini ma z czego być dumnydel martini ma z czego być dumnydel martini ma z czego być dumnydel martini ma z czego być dumnydel martini ma z czego być dumnydel martini ma z czego być dumnydel martini ma z czego być dumnydel martini ma z czego być dumnydel martini ma z czego być dumny
Cytat:
Napisał Radagast
Co go wyróżnia?
Myślę nad tym i proszę użytkowników o pomysły. Ja na przykład pomyślałem o "żyjących wyspach". Będą to wyspopodobne organizmy, które będę swobodnie pływać po oceanach. Odżywiać się będą np. drewnem, co stworzy zagrożenie dla statków.

Kolega wcześniej podał przykład lekkich skał - nieco zmodyfikowany może zostać wcielony w życie...

Cytat:
Napisał Lakatos
Jeśli myślisz poważnie nad światotworzeniem i ma to być dosyć realistyczne fantasy, to może warto poszperać trochę w historii i poczytać jak to wyglądało w rzeczywistości.
Tak się składa, że co nieco wiem o geografii Chętnie przejrzę dodatkowe materiały, które pomogą w kreowaniu świata.

Cytat:
Napisał Lakatos
I jeszcze tak na marginesie. IMO ze światami autorskimi jest trochę jak z blogami. Wielu lubi je pisać, tylko jakoś mało komu chce się je później czytać.
Najbardziej zależy mi na zadowoleniu graczy. Jeśli zgłosi się kilka osób będzie to sukcesem i zrobię wszystko, aby przeżyli dobrą przygodę.

Cytat:
Napisał Lakatos
Dlatego na twoim miejscu zamiast nad tworzeniem swojego świata od podstaw, pomyślałbym o dodaniu do jakiegoś znanego universum z gier typu D&d, czy Warhammera nowego kontynentu.
Akurat o tych światach nie wiem za dużo, więc musiałbym najpierw sam nabrać ogrania, aby potem cokolwiek tworzyć. Nie czułbym się dobrze na nieznanym mi terenie. A co do świata autorskiego to oczywistym jest, że nie będzie on tak rozwinięty jak Warhammer itp. Nie będzie potrzeby pisać długich poematów o historii. Graczom wystarczy ogólny zarys, a reszty dowiadywać się będą w trakcie gry. Także myślę, że znaczna część świata będzie kreowana z czasem.
 
del martini jest offline