Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 17-10-2014, 22:56   #5
Fyrskar
 
Fyrskar's Avatar
 
Reputacja: 1 Fyrskar ma wspaniałą reputacjęFyrskar ma wspaniałą reputacjęFyrskar ma wspaniałą reputacjęFyrskar ma wspaniałą reputacjęFyrskar ma wspaniałą reputacjęFyrskar ma wspaniałą reputacjęFyrskar ma wspaniałą reputacjęFyrskar ma wspaniałą reputacjęFyrskar ma wspaniałą reputacjęFyrskar ma wspaniałą reputacjęFyrskar ma wspaniałą reputację
Cytat:
Mam tylko takie pytanka: gdzie służy Zakon Białego Wilka? I czy chłop wzięty w kamasze, albo giermek rycerza z rzeczonego zakonu byliby dobrze przyjęci?
1. Zakon Białego Wilka to Ulrykanie, a Zgrupowanie "Wisielec" to oddziały pro-sigmaryckie. Także niestety raczej nie dopuszczę postaci z tego Zakonu, chyba, że dobrze to wyjaśnisz.

2. Chłop wzięty w kamsze byłby dobrze przyjęty

3. Giermek rycerza z Zakonu Białego Wilka raczej nie... ale pozostaje Zakon Oczyszczającego Płomienia

Aha, zapomniałem o dwóch dowódcach:

14. Abelhelm Atzwig - Radykalny kapłan Sigmara. Dowodzi oddziałem fanatyków (patrz niżej). Słynie z rozmiłowania do okrutnego wyrzynania Ulrykan (choć elfom i kislevczykom też stosów i ciosów cepów nie żałuje). Wszelkie skojarzenia z husyckim kaznodzieją Ambrożem są trafne.

15. Aponimius Rone - Mistrz Magii i czarodziej bitewny z Kolegium Światła. Tym, którzy wgłębili się w dodatek "Królestwo Magii" zapewne znany. Wygląda dość... niecodziennie. Bezwłosy, o złotych oczach o prawie niewidocznych źrenicach i niebywale szczupły. Mimo to jest sympatycznym człowiekiem i niebywale potężnym czarodziejem.


I jeszcze jedna formacja:

14. Cepnicy Sigmaryccy - Fanatycy Sigmaryccy, zasłynęli z używania cepów bojowych i liczby zabitych Ulrykan. Nie bez powodu uważani za szaleńców...

Edit:

@Earendil

A propos giermka rycerza Białego Wilka - to dałoby się wpasować. Np. twój mistrz został zabity w starciu z oddziałami zgrupowania "Wisielec". Dostałeś się do niewoli.

Jakiś dowódca się jednak zlitował i przyjął Cię jako giermka. I tu mamy wątek relacji pomiędzy Sigmarytą a Ulrykaninem, przekonywanie się nawzajem o wyższości jednego boga nad drugim, próby nawracania się nawzajem, chęć zdobycia ostróg, ciągłe zagrożenie ze strony fanatyków Abelhelma itd.
 

Ostatnio edytowane przez Fyrskar : 17-10-2014 o 23:22.
Fyrskar jest offline