Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 20-10-2014, 00:29   #13
krystian1292
 
Reputacja: 1 krystian1292 nie jest za bardzo znanykrystian1292 nie jest za bardzo znany
- Nic... Zupełnie nic... Widocznie mi się zdawało... Wiatry magii są spokojne i nie wygląda na to, że jest na nas zastawiona jakaś magiczna pułapka. Nie spotkamy też żadnej zjawy. Z magicznego punktu widzenia jest całkiem bezpiecznie. A i Rolf - użyj swojej ręki oraz skieruj ją tak mniej więcej na środku wysokości drzwi do lewej krawędzi, naciśnij klamkę - wiesz taka w sumie rura trochę wygięta wychodząca z drzwi - i zobacz co się stanie jak pociągniesz ją lekko, powtarzam LEKKO do siebie... Prawdopodobnie jakimś wielkim cudem drzwi staną otworem i będziemy mogli wejść do środka. Wiesz, nie wiem jak u was, ale drzwi elfickich i ludzkich nie otwiera się za pomocą silnego ich popychania, ani też wyprzedzam Twoje pytanie, równie silny kopniak też nie jest wskazany...

Haf uspokoił się, gdy wyczuł spokój w wiatrach magii. Widać był przewrażliwiony na punkcie swojego mistrza. Lecz z drugiej strony ostrożności nigdy za wiele.

Zastanawiał się kiedyś, czemu niektórzy ludzie, których rzadko kiedy spotykał w swoim życiu, mówili, że ktoś jest tępy jak krasnoludzki młot. Dzisiaj się to wyjaśniło, chociaż sam stwierdził, że ten młot może być mądrzejszy niż sam krasnolud... Przynajmniej młot nie próbuje rozpieprzyć drzwi zanim pociągnie za klamkę...

- Elendor... (mówił do niej ściszonym głosem) Jak będziemy już w środku spróbuj zaświecić swój miecz. Ja mogę nie dać rady ze względu na moje dolegliwości po walce, lecz Ty będziesz miała łatwiej. Oczywiście też spróbuję. Jak się uda, to lepiej dwa świecące miecze, niźli jeden.

Haf miał skrytą nadzieję, że przeczesanie kaplicy pójdzie gładko i szybko wyruszą z tą chędożoną ikoną do stolicy. A jeżeli uda się znaleźć coś przydatnego, wartościowego, a nawet może magicznego, będzie bardziej niż zadowolony. Tymczasem musiał czekać, aż genialny Rolf zdoła otworzyć drzwi zamknięte na skomplikowany mechanizm klamkowy. Spojrzał więc, czy może już mu się to udało...
 
__________________
- Dlaczego ludzie prześladują nieludzi?
- A dlaczego kuśka wchodzi w piczkę? Taka jest naturalna kolej wszechrzeczy.
krystian1292 jest offline