Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 16-11-2014, 14:50   #87
Arvelus
 
Arvelus's Avatar
 
Reputacja: 1 Arvelus ma wspaniałą reputacjęArvelus ma wspaniałą reputacjęArvelus ma wspaniałą reputacjęArvelus ma wspaniałą reputacjęArvelus ma wspaniałą reputacjęArvelus ma wspaniałą reputacjęArvelus ma wspaniałą reputacjęArvelus ma wspaniałą reputacjęArvelus ma wspaniałą reputacjęArvelus ma wspaniałą reputacjęArvelus ma wspaniałą reputację
Śmierć tak. Jest nieuchronna.
Gwałt nie.
Bycie zabitym także nie.
A właśnie o takim rodzaju śmierci mówiłem i na taki rodzaj śmierci podawałem przykłady.

Cytat:
Jakoś nie widzę zależności między edukacją seksualną a zwiększeniem odwagi
Ja dostrzegam bardzo wyraźny związek.
Psychologia często działa w sposób który wydaje nam się dziwny (np. nagradzanie dziecka za dobre oceny wygasza jego motywację; podanie komuś cierpiącemu na bezsenność placebo mówiąc, że to tabletka pobudzająca pozwala mu łatwiej zasnąć).
Już o tym wspominałem więc krótko: Seks jest tabu. Jest nieczysty i prowadzi do piekła. Od zawsze powtarza się, że to coś złego i takie przekonania wnikają w naszą psychikę. Nie wszystkim, nie w równym stopniu, ale jednak.
NAWET JEŚLI gwałt to nie seks, a czysta dominacja to jest on postrzegany jako seks.
Jeśli oswoimy się z tematyką seksu, nauczymy o nim rozmawiać to bardzo ułatwi kobietom pójście na policję. No bo jak szczebiotka ma pójść na policję (do obcych ludzi) i powiedzieć "zostałam zgwałcona" jeśli dziewczyna rumieni się i zaczyna jąkać gdy mówi przyjaciółce "wiesz... zro-zrobiliśmy... jjjuż... no TO". W drugim przypadku konflikt wewnętrzny jest wielokrotnie słabszy niż w pierwszym, a i tak jest z tym problem.
Oczywiście jest to przypadek skrajny (choć nie aż tak), coraz rzadszy bo internet pozwala szukać wiedzy tym co jej pragną (niestety większość tej wiedzy to czyste bzdury więc nie jest to doskonała metoda).


Cytat:
możesz podać jakieś dane (skoro sam ich wymagasz)
A mógł byś czytać moje wypowiedzi w całości i ze zrozumieniem?
Cytat:
Udowodnić nie chcę nic.
Aby cokolwiek udowodnić potrzebował bym konkretnych danych których nie posiadam i nigdy nie poszukiwałem
Konkretnych danych wymagałem jedynie od Autumn aby przyjąć jej teorie/twierdzenia jako niepodważalny fakt (bo tego najwyraźniej oczekiwała). Ja nie oczekuję tego od nikogo. Jeśli ktoś uzna moje słowa za fakt to będzie to efekt jego własnych przemyśleń jedynie nakierowanych moimi słowami i daję to dosyć jasno do zrozumienia wciąż powtarzając, że to moje opinie, a nie naukowo udowodnione fakty.

Ale tu wszyscy wygłaszają swoje opinie, ja jedynie nie ukrywam, że moje słowa też nie są faktami.


Uwaga: Poniższy akapit odchodzi mocno od tematu.

Cytat:
Nie można porównywać psychiki ludzkiej do fizyki!
Behawioryści by się nie zgodzili.
Oni wierzą, że tak właśnie trzeba podchodzić do ludzkiej psychiki i mają na to bardzo konkretne argumenty.

Polecam książkę Kozieleckiego "Koncepcje psychologiczne człowieka" (chomik ją zawiera). Pierwsza część tyczy się koncepcji behawiorystycznej.

Jeden z argumentów behawiorystów:
Znasz historię o małpach w klatce?
Były se małpy w klatce. Była też drabina. Jak jakaś małpa na nią wchodziła to wszystkie były spryskiwane lodowatą wodą. Małpy szybko się tego nauczyły i przestały wchodzić.

Gdy wymieniono jedną małpę to starsze nie pozwoliły jej wchodzić na drabinę lejąc ją za każdym razem gdy próbowała, aż w końcu przestała.

Wymianę powtórzony tyle razy aż nie pozostała ani jedna małpa która była świadkiem lejącej się lodowatej wody. Mimo to żadna już nie wchodziła na drabinę, a gdy jakaś nowa próbowała to była lana przez inne.

To jest autentyczny eksperyment (tylko to nie była drabina, a coś innego) i coś takiego można łatwo zrobić z człowiekiem.
 

Ostatnio edytowane przez Arvelus : 16-11-2014 o 15:03.
Arvelus jest teraz online   Odpowiedź z Cytowaniem