Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 16-11-2014, 17:55   #89
Komtur
 
Komtur's Avatar
 
Reputacja: 1 Komtur ma wspaniałą reputacjęKomtur ma wspaniałą reputacjęKomtur ma wspaniałą reputacjęKomtur ma wspaniałą reputacjęKomtur ma wspaniałą reputacjęKomtur ma wspaniałą reputacjęKomtur ma wspaniałą reputacjęKomtur ma wspaniałą reputacjęKomtur ma wspaniałą reputacjęKomtur ma wspaniałą reputacjęKomtur ma wspaniałą reputację
Cytat:
Konkretnych danych wymagałem jedynie od Autumn aby przyjąć jej teorie/twierdzenia jako niepodważalny fakt (bo tego najwyraźniej oczekiwała). Ja nie oczekuję tego od nikogo. Jeśli ktoś uzna moje słowa za fakt to będzie to efekt jego własnych przemyśleń jedynie nakierowanych moimi słowami i daję to dosyć jasno do zrozumienia wciąż powtarzając, że to moje opinie, a nie naukowo udowodnione fakty.
Przepraszam Arvelus, mój błąd.

Nadal jednak nie uważam by edukacja seksualna miała znaczny wpływ na unikanie lub reakcję po gwałcie. Budowa asertywności, czujności i determinacji nijak się ma do wiedzy seksualnej, bo dotyczy ogólnego zjawiska przemocy, a nie aktu seksualnego. Oczywiście przełamanie barier kulturowych może pomóc przy odbudowie własnej wartości ofiary, ale nie koniecznie. Wstyd, uczucie zbrukania to odczucia naturalne i niezależne od wyznawanej religii.


Edit: Nimitz zaraz kończymy.
 

Ostatnio edytowane przez Komtur : 16-11-2014 o 17:58.
Komtur jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem