Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 27-11-2014, 12:12   #119
abishai
 
abishai's Avatar
 
Reputacja: 1 abishai ma wspaniałą reputacjęabishai ma wspaniałą reputacjęabishai ma wspaniałą reputacjęabishai ma wspaniałą reputacjęabishai ma wspaniałą reputacjęabishai ma wspaniałą reputacjęabishai ma wspaniałą reputacjęabishai ma wspaniałą reputacjęabishai ma wspaniałą reputacjęabishai ma wspaniałą reputacjęabishai ma wspaniałą reputację
Cytat:
Twoim błędem były dopuszczenie gry noszącymi Czerowne Szaty, są to postacie zbyt ważne aby same szukały kontaktów. To o ich względy się zabiega, a nie na odwrót....
Powiedziałbym że jest nieco odwrotnie...to ty robisz z kraiku, który nie był w stanie podbić krainy barbarzyńców i musiał błagać o pomoc kler Kossutha żeby ratować własne państwo przed zagładą, zbyt wielkiego " przepaka".

Prawdą jest że enklawy nie są pożądane w innych krainach i założenie każdej z nich wymaga długich i czasem negocjacji i często łapówek. I nie zawsze są one skuteczne, czego dowodem jest brak enklawy w Dolinach. Faktem też jest że nawet kupą chałup otoczonych ogrodzeniem, a nazywaną enklawą rządzi czerwony czarodziej co potwierdza “Kolor Ambicji”, przygoda w podstawce.

Enklawy to dość ciekawe miejsce… owszem stoi za nimi olbrzymia organizacja, ale zwykle zajęta dziesiątkami spraw i niekoniecznie mająca w danej chwili wolne środki, za pomocą których może im przyjść z pomocą.
I ich istnienie to w głównej mierze zasługa umiejętności lawirowania pomiędzy interesami miejscowych sił politycznych.

Ale w jednym się z tobą zgodzę. Ty masz swój punkt widzenia widzenia czarodziei, ja swój… tyle że mój mogłeś poznać przeglądając pobieżnie przygodę lub choćby czytając w materiałach opis poprzedniej enklawy. A ja nie zamierzam naginać mojej wizji świata do oczekiwań graczy, co również jest zapisane w materiałach na samym początku w pierwszym poście.

Cytat:
Nie rządziła, ale będzie bardzo znaczącą postacią, za co do diabła płaciłem jakimiś gwiazdkami. Widzę jednak, iż znaczące są tylko drowy dlatego rezygnuję.
Serio... zastanawiam się jak u ciebie z czytaniem. Cytując rekrutkę ponownie...

Cytat:
Uberpostacie.- brak. owszem wasi BG będą silni, ale będą silny wśród silnych i nie będą najsilniejsi. Jeśli chcecie szybko zakończyć grę, nie kozaczcie.
&
Cytat:
Dialogi.- jak wspomniałem wyżej, stanowią rdzeń rozgrywki. Knucie i intrygi to wszak opierają się na językowej gimnastyce właśnie.
Żadna ilość gwiazdek nie przekłada się na automatyczny szacunek. Bo i dlaczego miałaby? To nowi powinni własnym sprytem i własną inicjatywą wykuwać swoje wpływy w mieście. Jaki sens miałaby sesja o knuciu i intrygach, jeśli cel... czyli wpływy i władza zostałyby zdobyte już na początku za pomocą gwiazdek?
THE END po pierwszym poście.

Oczywiście rozumiem rozminięcie się twoich oczekiwań i wizji świata z moją wizją, ale... sorry... nie jest tak, że mojej nie zarysowałem jej dość jasno zarówno w rekrutacji jak i w materiałach.

Cytat:
Za pamięci next Arcykapłan Kossutha. A co mi tam kolekcjonuje...
Bio w tej turze.
Będzie kiedyś... sytuacja jest taka. Jutro będę trudniej łapalny, weekend prawie nieaktywny, więc najwcześniej opis w poniedziałek. Sama tura też się pewnie przedłuży z uwagi na problemy jednych graczy, mniejszą aktywność drugich.
 
__________________
I don't really care what you're going to do. I'm GM not your nanny.

Ostatnio edytowane przez abishai : 27-11-2014 o 12:24.
abishai jest offline