Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 23-12-2014, 13:11   #10
ObywatelGranit
 
ObywatelGranit's Avatar
 
Reputacja: 1 ObywatelGranit jest jak niezastąpione światło przewodnieObywatelGranit jest jak niezastąpione światło przewodnieObywatelGranit jest jak niezastąpione światło przewodnieObywatelGranit jest jak niezastąpione światło przewodnieObywatelGranit jest jak niezastąpione światło przewodnieObywatelGranit jest jak niezastąpione światło przewodnieObywatelGranit jest jak niezastąpione światło przewodnieObywatelGranit jest jak niezastąpione światło przewodnieObywatelGranit jest jak niezastąpione światło przewodnieObywatelGranit jest jak niezastąpione światło przewodnieObywatelGranit jest jak niezastąpione światło przewodnie
Cytat:
Pytanie, czy settingi będą?
Wedle mojej wiedzy - nie. Słyszałem, że wiadomości o światach mają być przemycane w ramach gotowych scenariuszy, czy coś takiego.
Mam oczywiście nadzieję, że się mylę.

Niestety PMP nie czytałem (wciąż kiszę kasiorę - święta etc.), ale wiem, że zawiera część zatytułowaną warsztatem MP - czy coś takiego. Porządne uniwersalne narzędzie, wspierające kreatywnych Mistrzów.

Cytat:
Tak, tylko ta modułowość jest chybiona, jeśli nie ma żadnej wartości dodanej w sobie w stosunku do poprzednich edycji.
Nie do końca zrozumiałem, ale postaram się instynktownie ustosunkować

Moim zdaniem wartością dodaną 5 ed. jest jej plastyczność. W stopniu większym niż poprzednie wersje gry, nadaje się ona do zastosowania w różnych settingach, dla różnych drużyn i dla różnych prowadzących. Ponadto 5te dedeki jakby "wyciągają przed nawias" wszystkie ciekawe elementy swych poprzedniczek, jednocześnie unikając błędów tychże.

Czytając PHB odczuwałem, iż mam do czynienia z książką, która w sposób świeży przestawia mi znane już treści.

Ponadto uważam, że 5 te DeDeki można śmiało zaklasyfikować jako produkt nowoczesny, jednak w sposób ewolucyjny, a nie rewolucyjny. To super sprawa, że Wizardsi poszli o krok do przodu wyrastając ze swych korzeni, a nie przesadzając stare już drzewo.

Tak to wygląda z mojej beznadziejnie nieobiektywnej i urzeczonej obrazkami perspektywy
 
ObywatelGranit jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem