Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 26-12-2014, 11:53   #119
czajos
 
czajos's Avatar
 
Reputacja: 1 czajos jest godny podziwuczajos jest godny podziwuczajos jest godny podziwuczajos jest godny podziwuczajos jest godny podziwuczajos jest godny podziwuczajos jest godny podziwuczajos jest godny podziwuczajos jest godny podziwuczajos jest godny podziwuczajos jest godny podziwu
Cytat:
Napisał TomBurgle Zobacz post
Taką defensywę to ja rozumiem. Nie wiem skąd wzięła się nazwa, ale cel szczytny!
Przecież wszyscy wiedzą, że najlepszą obroną jest atak


A teraz mała sugestia do MG:
Jak wszyscy wiemy jednym z najfajniejszych elementów RPG jest rozwój postaci, a gra na forum zazwyczaj obdziera nas z tej przyjemności. Dlatego mam małą propozycje jak to załatwić tak by nie zdestabilizować mechaniki.

Po każdej scenie (koniec sceny wyznacza MG) każdy z nas otrzymuje od MG minimalną ilość punktów doświadczenia od 1 do 3 powiedzmy (także według uznania MG). Które później można wydać na rozwój postaci (według zasad z podręcznika) ja osobiście dodał bym jeszcze jeden wymóg, a konkretnie taki by nie można było rozwijać umijek których się nie używało/nie uczyło, by nie robić np. całą scenę pruję z karabinu i rozwijam kropkę w etykiecie. :P

Punkty trzeba także wydać natychmiast, czyli nie można ich zbierać w "puli ogólnej" na czarną godzinę by szybko podnieść sobie uniki bo akurat strzelają. Jak coś kosztuje więcej niż możemy natychmiast wydać zostaje już przypisane i nie można tego przenosić, przykład.

Cytat:
Anthony właśnie zniszczył w dyskusji lokalnego sprzedawce waty cukrowej zmuszając go do obniżenia ceny. Za tą trwającą całą scenę epicka batalia MG obdarzył go trzema punktami EXP.

Anthony przeznacza je na podniesienie swojej Erudycji ale jako, że ma ją już na 4 kropki 3 punkty to za mało by podwyższyć jej wartość zostają one więc przypisane do tej umijki i czekają na kolejne wyzwanie od lokalnych spedytorów by Anthony uzyskał więcej punktów i mógł dobić do 8 punktów i podnieść umijkę na 5 .

Temat oczywiście do przedyskutowania i do zatwierdzenia przez MG ale uważam, że wielce podniosło by to nasz poziom rozrywki z gry
 
__________________
Nowa sesja dark sci-fi w planach zapraszam do sondy

Ostatnio edytowane przez czajos : 26-12-2014 o 12:02.
czajos jest offline