Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 01-01-2015, 22:15   #24
dzemeuksis
 
dzemeuksis's Avatar
 
Reputacja: 1 dzemeuksis ma wspaniałą reputacjędzemeuksis ma wspaniałą reputacjędzemeuksis ma wspaniałą reputacjędzemeuksis ma wspaniałą reputacjędzemeuksis ma wspaniałą reputacjędzemeuksis ma wspaniałą reputacjędzemeuksis ma wspaniałą reputacjędzemeuksis ma wspaniałą reputacjędzemeuksis ma wspaniałą reputacjędzemeuksis ma wspaniałą reputacjędzemeuksis ma wspaniałą reputację
Ahoj w nowym roku!

Kilka informacji (numeruję, żeby ułatwić ewentualne odnoszenie się):
  1. Odpaliłem sesję. Na razie dodałem tylko graczy, których postacie uczestniczą w pierwszej scenie.
  2. Póki co KP zostawiam w pierwszej wiadomości tego wątku, ale z czasem przeniesiemy je do sesji.
  3. Gorąco zachęcam do obejrzenia stron pod tym i tym adresem. Nie zapomnijcie przewinąć od góry do dołu, bo jest tam masa świetnych wnętrz, ułatwiających wyobrażenie sobie życia na żaglowcu.
  4. Zaktualizowałem pierwszą wiadomość tego wątku. Głównie dodałem ogólne informacje związane z regułami odpisywania w sesji, światotworzeniem i tempem. Piszcie, co niejasne, czego brakuje.
  5. Sesja będzie wyraźnie dzielona na sceny a ich kończenie będzie jasno komunikowane. Jeśli jakaś postać nie występuje w otwartej scenie (czasem otwartych będzie kilka scen, jeśli ciekawe rzeczy będą dziać się równolegle w różnych miejscach), to nie ma obowiązku odpisywania. Celem tego zabiegu jest utrzymanie dynamiki i zapobiegnięcie rozłażeniu się sesji, co przy tak dużej ilości postaci byłoby dość prawdopodobne.

Czego oczekuję po pierwszej scenie (traktujcie to luźno)?
  1. Poznania przywódców wyprawy, ich celów, oglądu sytuacji i temu podobne.
  2. Wstępnego ustalenia relacji między nimi.
  3. Podjęcia decyzji odnośnie ogólnego składu i liczebności załogi: ilu marynarzy, ilu żołnierzy i ilu (jakich?) specjalistów.
  4. Zaplanowania rekrutacji załogi (oczywiście bez względu na to, co wymyślicie, wszystkie postacie graczy są zamustrowane automatycznie, ich rekrutacja w zasadzie nie dotyczy).
  5. Inne tematy, które jeśli teraz się nie pojawią, to pewnie i tak później wypłyną.
Powyższe nie musi wyniknąć z gadki prowadzonej wyłącznie odpisami w sesji - równie dobrze możecie posiłkować się ustaleniami tutaj czy via PM, jak tam Wam będzie wygodnie. Poza tym odpisy to też nie musi być czysty dialog - równie dobrze można opisać, jakie stanowisko w różnych kwestiach zajmuje postać, jakich argumentów używa, itp.

Jeśli pojawi się jakaś sytuacja wymagająca mechanicznego rozstrzygnięcia bądź arbitralnej decyzji, to oczywiście jestem do usług.

Pytania, wątpliwości, zażalenia?
 
__________________
Jedyna potrzebna moc to ta, która pozwala powstać po upadku.

Ostatnio edytowane przez dzemeuksis : 01-01-2015 o 22:40.
dzemeuksis jest offline