Wątek: Pościgi
Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 09-01-2015, 21:04   #1
PiotrP.
 
PiotrP.'s Avatar
 
Reputacja: 1 PiotrP. jest na bardzo dobrej drodzePiotrP. jest na bardzo dobrej drodzePiotrP. jest na bardzo dobrej drodzePiotrP. jest na bardzo dobrej drodzePiotrP. jest na bardzo dobrej drodzePiotrP. jest na bardzo dobrej drodzePiotrP. jest na bardzo dobrej drodzePiotrP. jest na bardzo dobrej drodzePiotrP. jest na bardzo dobrej drodzePiotrP. jest na bardzo dobrej drodzePiotrP. jest na bardzo dobrej drodze
Pościgi

Hej

Powoli kroi mi się wpis na blogu, ale zanim wykroi się on w całości, to chciałbym otworzyć dyskusję - a przynajmniej podjąć taką próbę - w sprawie pościgów non-tabletop. Które zasady stosujecie, stare, czy nowe? Byłoby git, jakby zwolennicy jednych lub drugich do "lubię stare/nowe" dorzucili jakąś argumentację.

Ja osobiście chylę się bardziej ku nowym, ale nie używam ich "na czysto", bo dodaję szczyptę zasad z tabletop, w postaci Manewrów. Stary system spowalnia mi akcję, ogranicza swobodę i wbrew słowom Szanownych Twórców, nie jest wcale non-tabletop (przecież niezbędne są tu jakieś żetony, czy inne znaczniki, dla ogarnięcia tych cholernych miar długości).

Dziś dotarło do mnie Pirates of the Spanish Main i tam zasady wyglądają nieco inaczej i choć, w dużej mierze, bazują na tych sprzed deluxe'a, to wyglądają nieco lepiej, niż te w starym Core. Tematu jednak nie rozwijam - to na blogasku, jak wpis powstanie.
 
__________________
Fast! Furious! Fucking Awesome!
PiotrP. jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem