Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 13-01-2015, 16:53   #29
archiwumX
 
Reputacja: 1 archiwumX ma wspaniałą reputacjęarchiwumX ma wspaniałą reputacjęarchiwumX ma wspaniałą reputacjęarchiwumX ma wspaniałą reputacjęarchiwumX ma wspaniałą reputacjęarchiwumX ma wspaniałą reputacjęarchiwumX ma wspaniałą reputacjęarchiwumX ma wspaniałą reputacjęarchiwumX ma wspaniałą reputacjęarchiwumX ma wspaniałą reputacjęarchiwumX ma wspaniałą reputację
Następnego dnia zrobiła u siebie zebranie informatorów:
Witam wszystkich. Zebranie zacznę od tego, że wywodzę się od takich jak wy, a teraz dzięki wam tworzę i rozwijam małe przedsiębiorstwo handlowe. Wy dostarczacie pomocne informacje, a ja wam sprawiedliwie wam się odwdzięczam, a czasami szczodrze, gdy na to zasłużycie. Po tym wstępie mogę przystąpić do właściwego powodu tego zebrania.
Tu przedsiębiorcza kobieta wzięła głęboki wdech i rozejrzała się po gościach:
- O tóż ten o to Derek. - wskazała ręką na jednego z informatorów.
- Doniósł mi o intrygującej wyprawie jaką organizuje nam miłościwie panujący Król. Ta wyprawa ma za około miesiąc ma ruszyć daleko w morze w celu odkrycie ziem jakie się kryją po drugiej stronie jak wielu uczonych wyznaje kuli ziemskiej. Zapowiadam wam, że udało mi się dostać na tą wyprawę jako główny kronikarz. Pełniąc tą misję spodziewam się zdobyć informację, które pchną nasz interes na nowe tory rozwoju.
Tu umilkła na dłuższą chwilę, aby przeminęły odgłosy, które były skutkiem niecodziennej zapowiedzi.
- Ale, żeby przygotować ten interes na takie kroki, będziemy potrzebowali wiele informacji. Zatem proszę was o zaczęcie zbierania informacji o nowych statkach, stoczniach i portach, które mogłyby służyć podróżą daleko w morze, szykowanie nowych szlaków handlowych, najmowaniu ludzi gotowych do wypłynięcia w nieznane. Ponadto trzeba będzie zbierać informacje ekonomiczne o bogactwach naturalnych, jakie możemy odkryć. Póki nie wypłynę będę się starała to koordynować, przy czym wyślę Maxa do Pana Komandora Gibralfaro, który ma być dowódcą i jednocześnie moim wspólnikiem, a po wypłynięciu będzie moim tu następcą. Oczekuję też, że gdy się rozniesie wieść o naszym powrocie weźmie pod oko tawernie Złoty Pelikan, może uda mi się tam pchnąć kogoś zaufanego z listą działań, które nasze przedsiębiorstwo powinno jak najszybciej podjąć.
A teraz czekam na uwagi, po których zapraszam na ucztę.
 
__________________
Szukam tajemnic i sekretów.
archiwumX jest offline