Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 18-01-2015, 01:34   #82
Ogryzek Szatana
 
Ogryzek Szatana's Avatar
 
Reputacja: 1 Ogryzek Szatana jest po prostu świetnyOgryzek Szatana jest po prostu świetnyOgryzek Szatana jest po prostu świetnyOgryzek Szatana jest po prostu świetnyOgryzek Szatana jest po prostu świetnyOgryzek Szatana jest po prostu świetnyOgryzek Szatana jest po prostu świetnyOgryzek Szatana jest po prostu świetnyOgryzek Szatana jest po prostu świetnyOgryzek Szatana jest po prostu świetnyOgryzek Szatana jest po prostu świetny
Sprawdziłem. Angielska wikipedia mówi coś innego, niż Polska. Przywykłem, Polska wikipedia to kaleki kuzyn z nietrafionymi i bardzo uogólnionymi artykułami.

Angielska potwierdza, co napisałem wcześniej, że hack and slash to jakby podgatunek, styl gry. H&S to może być action rpg, ale również beat 'em up czy nawet takie gry jak God of War. Każdy używa, jak mu się chce. Potwierdza to, że nie warto kierować się tymi gatunkami.

Dla mnie osobiście również Diablo to nie rpg, nie crpg, a nawet nie action rpg, tylko po prostu gra akcji. Może być przygodowa, ale w zasadzie to każda gra jest przygodowa. Chyba prowadzimy niepotrzebną wymianę zdań odnośnie klasyfikacji do crpg i czym to crpg jest

Stwierdzam tylko, jak klasyfikuje się gry i Diablo jest grą action rpg, podgatunek gier crpg. Jest to rpg, ponieważ rozwija się postać. To jak z MMO, teraz wszystko jest MMO, a tak naprawdę może z 10% tego to faktycznie Massive Multiplayer Online. Taki Guild Wars 1 to nie jest MMO, to gra z lobby jak Diablo, tylko w 3d. Na tej zasadzie Diablo 2 to MMO.

Jeżeli Diablo miałbym nie podać jako najlepsze crpg w jakie grałem, to zgłaszam Baldur's Gate 2. Bardzo mam ochotę zagrać, ale wiem, że po wyjściu z laboratorium Irenicusa cały zapał mi siądzie, widząc na każdym kroku wszystko to, co aż za dobrze znam. Zero zaskoczenia, zero eksploracji.
 
Ogryzek Szatana jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem