Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 31-01-2015, 21:17   #31
Huang
 
Huang's Avatar
 
Reputacja: 1 Huang jest jak klejnot wśród skałHuang jest jak klejnot wśród skałHuang jest jak klejnot wśród skałHuang jest jak klejnot wśród skałHuang jest jak klejnot wśród skałHuang jest jak klejnot wśród skałHuang jest jak klejnot wśród skałHuang jest jak klejnot wśród skałHuang jest jak klejnot wśród skałHuang jest jak klejnot wśród skałHuang jest jak klejnot wśród skał
Cytat:
IMO w RPG nie ma mechanik realistycznych i nierealistycznych, jedynie te o wysokiej i niskiej śmiertelności. Cała reszta to tylko skazane na porażkę próby wdrożenia selektywnego hiperrealizmu.
O to to. Nie ma sensu odwzorowywać pełnego realizmu w mechanie RPGa bo to zwyczajnie nie możliwe. Istota RPGa to tworzenie słowami pewnej iluzji w którą wkraczamy przy odrobinie dobrej woli. Mechanika powinna dawać iluzję realności. Na tyle dobrą by świat był wiarygodny w założonej konwencji. Jak dla mnie, jeśli z mechaniki wychodzą babole nie mieszczące się w głowie, to to jest broszka MG aby wyjaśnił to w miarę wiarygodnie.


Cytat:
A że balans to taka sama bzdura jak realizm...
Dokładnie. Jak mawiała dawien dawno temu moja polonistka z liceum
"Nie szukaj na świecie sprawiedliwości, bo jej po prostu nie ma"

Dlatego też nie podoba mi się argument jakoby Furia Ulryka miała coś balansować w stosunku do Broni Strzeleckich. Tak, mają sporą przewagę.
I właśnie dlatego w NASZYM ŚWIECIE stały się główną drogą rozwoju militariów. To właśnie jest słuszne podejście. Jaki balans? Jaka sprawiedliwość? Świat nie jest sprawiedliwy.
Szczególnie dobrze widać to w Warhammerze gdzie do jednej drużyny może trafić Szlachcic z Chłopem
 
__________________
"...i to również przeminie..."
Huang jest offline