Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 03-02-2015, 01:48   #34
Huang
 
Huang's Avatar
 
Reputacja: 1 Huang jest jak klejnot wśród skałHuang jest jak klejnot wśród skałHuang jest jak klejnot wśród skałHuang jest jak klejnot wśród skałHuang jest jak klejnot wśród skałHuang jest jak klejnot wśród skałHuang jest jak klejnot wśród skałHuang jest jak klejnot wśród skałHuang jest jak klejnot wśród skałHuang jest jak klejnot wśród skałHuang jest jak klejnot wśród skał
Cytat:
brakuje podręcznika "Warhammer epickie poziomy", gdzie można objąć profesje wielkiego teogonisty czy księcia elektora.
Mi tam niczego takiego nie brakuje. Jak dla mnie to kwestia wyłącznie pozamechanicznego rozwoju postaci. Wielki Teogonista? No cóż... jeśli gracz dostatecznie długo przeżyje grając postacią i dotelepie ją do profesji Arcykapłana... to później może starać się zdobywać wpływy polityczne w hierarchii świątynnej. Zgarniać magiczne przedmioty i powiększać swoje bogactwo.
Książe elektor? Osiagnięcie profesji Arystokraty... i znowu, kolejna walka o wpływy polityczne, coraz większe wpływy i bogactwo. Nie trzeba nic więcej.
Aczkolwiek nie wyobrażam sobie w Warhammerze pozwalać BG na coś takiego. Jak dla mnie to już by nie było Grim-dark-fantasy.


Cytat:
Możliwe, że działa również tylko na walkę wręcz, tego nie pamiętam, ale prawie jestem pewien, ze nie obejmuje magii.
A ja jestem absolutnie pewien, że obejmuje magię. W Księdze zasad jest jasny zapis tego dotyczący. W wersji polskiej podręcznika na stronie 151 w akapicie pt "Siła czaru i lokacja trafienia"

"Podczas obliczania obrażeń zadawanych przez czary stosuje się zasadę Furii Ulryka z tą różnicą, że zamiast testu Walki Wręcz wykonuje się test Siły Woli postaci, która rzuca czar"
 
__________________
"...i to również przeminie..."
Huang jest offline