Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 03-02-2015, 10:10   #37
Huang
 
Huang's Avatar
 
Reputacja: 1 Huang jest jak klejnot wśród skałHuang jest jak klejnot wśród skałHuang jest jak klejnot wśród skałHuang jest jak klejnot wśród skałHuang jest jak klejnot wśród skałHuang jest jak klejnot wśród skałHuang jest jak klejnot wśród skałHuang jest jak klejnot wśród skałHuang jest jak klejnot wśród skałHuang jest jak klejnot wśród skałHuang jest jak klejnot wśród skał
Cytat:
Po co więc pytać o Ulryka w temacie czy brzydzi się łukami?
To było tak tylko dla podniesienia estetyki zapytania. Już zmieniam, bo powoduje to jak widzę niepotrzebne nieporozumienia.

Ulryk sam w sobie łukami się chyba nie brzydzi. To bóg Wilków, Zimy i Bitwy. A w Bitwie używa sie wielu rodzajów broni. Ulryk chyba żadnych nie wyklucza. Po prostu ma swoje ulubione a na inne troche krzywo patrzy. Ulryk w swych przykazaniach zwraca uwagę, że broń palna nie przydaje wojownikowi chwały. A więc twierdzi, że nie należy się tym chełpić jeśli pokona sie wroga przy pomocy takiej broni. Ale nie zabrania jej używać.

I... owszem, to jest po prostu nazwa na trafienia krytyczne z tego co rozumiem :P
Twórcy zwyczajnie chcieli to jakoś ładnie nazwać by podnieść estetykę.
Nie widzę w tym niczego złego.



Cytat:
Wiem, że to munchikizm..., ale jak komuś koniecznie zależy na rozwoju epickim, to ta opcja jest w pełni zgodna z mechaniką.
Moim zdaniem jak komuś zależy na rozwoju epickim, to generalnie powinien się wziąć za inny system :P
Exalted na przykład. Ja jak mam ochotę na klimaty mroku, biedy, nieszczęścia i gnębienia graczy, to łapię za Warhammera.
Jak chcę epickich scen, to łapię za Exalted. Ot wolę używać odpowiedniego młotka do odpowiedniej roboty.
 
__________________
"...i to również przeminie..."
Huang jest offline