Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 06-02-2015, 12:21   #119
Jaśmin
 
Jaśmin's Avatar
 
Reputacja: 1 Jaśmin ma wspaniałą reputacjęJaśmin ma wspaniałą reputacjęJaśmin ma wspaniałą reputacjęJaśmin ma wspaniałą reputacjęJaśmin ma wspaniałą reputacjęJaśmin ma wspaniałą reputacjęJaśmin ma wspaniałą reputacjęJaśmin ma wspaniałą reputacjęJaśmin ma wspaniałą reputacjęJaśmin ma wspaniałą reputacjęJaśmin ma wspaniałą reputację
- Twojej matce odwidziało się mordowanie bogów, czy uważa że monoteizm z synkiem w roli głównej to cudowny pomysł... a w czegoś konkretnego szukacie? Może listy nadal żywych bogów? Lub byłych bogów?
Jest czas by słuchać. Jest czas by mówić. Właśnie nadszedł ten drugi.
- Szukamy... - książę zawahał się na chwilę - Szukamy pomyślności dla wyznawców, których opuścili bogowie. Po upadku wielu Najwyższych na Torilu zapanował chaos, szukamy więc bezpiecznego schronienia dla zagubionych dusz. Dom matki mojej może być takim schronieniem.
- A poza tym, matka moja nigdy nie zwróciła się bezpośrednio przeciwko Mocom. Jedynie zamknęła im drogę do Miasta Drzwi. Ja zaś jestem tylko jej potomkiem, a nie bóstwem.
Potomek Oghmy rzekł:
- Witaj Książę Kassymirze, wybacz że nie byłem wstanie powitać cię wcześniej ale sam rozumiesz że sytuacja była dość szczególna. Ja również usiłuje znaleźć odpowiedzi więc sądzę że bylibyśmy sobie nawzajem pomóc? Ja jak to ujął niezwykły osobnik w złotej masce dałem ci "zadatek na poczet przyszłej współpracy" a jestem przekonany że posiadam wiele innych równie ciekawych informacji jeżeli tylko zechcesz towarzyszyć nam w dalszej podróży - Zaoferował.
- Zgadzam się z tobą, człeku mądry, tak, możemy sobie pomóc. Mówisz, że współpracujesz z Trakisami? To bardzo interesujące. Nie zechciałbyś objawić mi natury tej współpracy? Przyznam, że również dla mnie Trakisi zajmują ważną pozycję na szachownicy Wieloświata...
 
Jaśmin jest offline