Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 08-02-2015, 20:03   #11
PanJaszczomb
 
PanJaszczomb's Avatar
 
Reputacja: 1 PanJaszczomb nie jest za bardzo znanyPanJaszczomb nie jest za bardzo znanyPanJaszczomb nie jest za bardzo znanyPanJaszczomb nie jest za bardzo znany
Hej, mam pomysł, aby stworzyć drużynę z prawdziwego zdarzenia, której członkowie uzupełnialiby się nawzajem. Korzystając z informacji w poście rekrutacyjnym widzimy, że głównymi trudnościami będzie przetrwanie w niegościnnym środowisku i walka. Co wy na to, żeby odpowiednio dobrać nasze postaci, aby jak najlepiej sobie poradziły z przeciwnościami.
Graczy ma być od 3 do 8 dlatego i to w sumie daje spore pole do manewru.

Na pewno przydadzą się postacie walczące wręcz 2-3, najlepiej: akolita zrobiony pod postać walczącą jak np. myrmydii ze względu na początkowy morderczy atak lub Urlyka dla początkowego zastraszenia. Fanatyk jest tu też bardzo dobrą opcją. Od biedy może być leśnik z rozwiniętą o 10 walką wręcz.

Do tego dobrze mieć 1-2 walczących na dystans: łowca z wiadomych powodów, cyrkowiec z rozwiniętymi umiejętnościami strzeleckimi i koniecznie ze strzałem mierzonym dla +20 US przy celowaniu- można go zrobić pod noże do rzucania.

Jedna profesja lecząca, więcej raczej nie trzeba bedzie: cyrulik z błyskotliwością albo akolita shalyii, ma +20 do leczenia + wymaksować mu Int.

Osoby od sztuki przetrwania 1-2: Nie patrzyłem, czy któraś z dostępnych profesji ma nawigację, ale jeśli tak to warto przemyśleć jej wybór. Do tego każdy mający sztukę przetrwania, zastawianie pułapek itp. Te profesje też z reguły radzą sobie całkiem nieźle w walce.

Guślarza bym odpuścił, ma leczenie ale kiepskie, można go wziąć jedynie dla wykrycia magii, ale moim zdaniem nie przyda się na wiele, bo gusła są raczej słabe. Ochrona przed deszczem, podmuch itp. ... proszę. Jedynie może to porażenie. Ale taka postać to ani do walki wręcz, ani dystansu, ani przetrwania.

Przy 8 graczach to: 2ww-2us-1 leczący-1sztuka przetrwania i zostawiam 2 wolne miejsca dla jakichś profesji "for fun" jak guślarz czy podżegacz albo jakąkolwiek inną.

Przy 7 graczach: tak jak przy 8 tylko 1 miejsce dla profesji "for fun"

Przy 6 graczach: 2ww-1us-2sztuka przetrwania (jeden pod ww i jeden pod us)-1 leczący

Przy 5 graczach: 2ww-1us-1leczący-1sztuka przetrwania

Przy 4 graczach: 1ww-1us-1leczący-1sztuka przetrwania

Przy 3 graczach: 1ww-1 leczący-1 sztuka przetrwania pod WW

Osobiście robię postać pod sztukę przetrwania z nastawieniem na US, wobec czego można to uwzględnić robiąc swoją kartę.
 
__________________
"Jastrząb z głową gołębia i ciałem gołębia."

Ostatnio edytowane przez PanJaszczomb : 08-02-2015 o 20:06.
PanJaszczomb jest offline