Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 16-02-2015, 16:45   #123
Jaśmin
 
Jaśmin's Avatar
 
Reputacja: 1 Jaśmin ma wspaniałą reputacjęJaśmin ma wspaniałą reputacjęJaśmin ma wspaniałą reputacjęJaśmin ma wspaniałą reputacjęJaśmin ma wspaniałą reputacjęJaśmin ma wspaniałą reputacjęJaśmin ma wspaniałą reputacjęJaśmin ma wspaniałą reputacjęJaśmin ma wspaniałą reputacjęJaśmin ma wspaniałą reputacjęJaśmin ma wspaniałą reputację
Bóg zwrócił się do Kasimira:
- Chcesz mi przekazać jakieś ciekawe informacje? Powiedz, proszę. Na początek, jak się tu znalazłeś i dlaczego.
-Nie planowałem tego. Był to - Kass wzruszył ramionami - szczęśliwy przypadek. W Ssamath byłem świadkiem jak ludzka kobieta podniosła rękę na drowkę. Zaciekawiło mnie to. Który człowiek o zdrowych zmysłach przeciwstawia się drowom w ich mieście? Następnie kobieta ta zniknęła we własnoręcznie wzniesionym portalu. Podążyłem za nią by zaspokoić ciekawość. Na wasze spotkanie, Wszechmocni, trafiłem więc przypadkiem.
Mędrzec postanowił zadać Księciu kilka własnych pytań- Czyli Pani Bólu postanowiła dołączyć do gry? Dziwne zawsze wydawała mi się Nad Bogiem tym czym Ao jest dla Torilu ona byłaby dla Sfer istnienia... Czyżbym się mylił ? Co spowodowało że ów enigmatyczny byt naglę zainteresowała się losem śmiertelników ? Czy ty jesteś sługą stworzonym z nicości na podobieństwo Dabusa czy może ciałem i krwią z łona Pani ? Mam jeszcze wiele innych pytań ale z pewnością jesteś już zmęczony moją dociekliwością więc może na razie skupmy się na odnalezieniu drogi do tej Twierdzy Krwi ? -
Kassimir zwrócił się do Mistrza Wiedzy:
-Zacznę od końca, dobrze? Przede wszystkim, tak, jestem ciałem i krwią z łona Pani Bólu. Ale ona jest nie tylko moja matką, jest matką wszystkich ludzi. Gdy dowiedzieliśmy się o upadku niektórych spośród Najwyższych wysłała mnie na Faerun by zbadać stan zagubionych diaspor, owieczek pozbawionych pasterzy. Miałem sprawdzić czy niewątpliwy narastający chaos nie zmusi mieszkańców Torilu do wędrówki. Gdyby tak było...cóż...Miasto Drzwi jest wieczne. Miasto jest wielkie. Wystarczy w nim miejsca dla wielu mieszkańców Torilu, gdyby musieli uciekać przed głodnym chaosem.
-Jeśli chodzi o Twierdzę Krwi...cóż...nie ukrywam, że zależy mi na współpracy z twoimi mędrcze sojusznikami. Jak przypuszczam Trakisi mają coś wspólnego z upadkiem Bogów. Jeśli więc chcesz usłużyć Anubisowi i udać się do Twierdzy pójdę z tobą. I twoimi towarzyszami oczywiście też.
-W zamian proszę tylko o współpracę. Mam też nadzieję, że po powrocie do Ssamath przedstawisz mnie przywódcy Trakisów.
- Mogę spleść zaklęcie lokalizujące ale to chwilę potrwa więc będziecie musieli mnie osłaniać przed ewentualnymi zagrożeniami chyba że ktoś ma lepszy pomysł? - Brilchan spytał ogółu.
-Pomogę ci. Magia lokalizująca obok magii portali to moja specjalność. Może, jeśli połączymy nasze siły uzyskamy dodatkową moc?
 
Jaśmin jest offline