Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 29-03-2007, 23:08   #19
Maczek
 


Poziom Ostrzeżenia: (0%)
A ja zagłębię się w definicję romantyczności. Nasz ukochany Bohater romantyczny to taki typek co jak sama nazwa mówi (gdyby tylko mogła) urwał się z epoki Romantyzm. A tam już łatwo o szkic romantyka. Patriota, samotnik, pełen bezinteresownego poświęcenia, tajemniczy, ma straszną misję do wykonania, na pewno musi poświęcić życie, przebogate odczucia wewnętrzne, ucieczka od świata i ludzi, kierowanie sie uczuciami a nie rozumem, brak bliskich, koniecznie nieszczęśliwa miłość a gwoździem programu jest niezliczona ilość tragicznych wyborów z których każdy jest zły. Taki dajmy na to Konrad Walenrod, Kordian, Giaur i wielu, wielu innych łącznie z tymi co te postacie tworzyli.

I teraz postawmy nasze pytanie. Czy wampir jest bohaterem romantycznym? Jeśli się trzymać epoki to w żadnym wypadku. Przynajmniej ten przedstawiony przez Cepa. Dla mnie to bestia która lubi czasem potańcować z przyszłymi zwłokami. Ble. Ja jednak wampira widzę nieco inaczej. Z tego co pamiętam to jest na początku książki dość klimatyczny zapisek.

STAJĄC SIĘ POTWOREM POZNAJESZ CO ZNACZY BYĆ CZŁOWIEKEM.

Wampir to wewnętrzna walka człowieka z jego wewnętrznym wrogiem. Czyli nim samym. Ze swoją złą naturą. Odwieczne dokonywanie tragicznych wyborów. Cała ta bestia i siedzący obok człowiek są motorem wszelkich działań wampira. Więc mamy trochę jakby postać romantyczną. Zagubioną we własnych przemyśleniach walczącą z samym sobą w wiecznej i niemożliwej do wygrania walce. Samotnik z natury.

Może więc trochę jest tą postacią romantyczną.

Jednak. Postać przedstawiona przez Cepa też jest wampirem i też można kimś takim zagrać. Podręcznik nią narzuci nam jak grać. Moim zdaniem twórcy systemu zamierzali stworzyć właśnie takiego wampira (trochę) romantycznego. Jednak to jaki on będzie zależy od nas.
 
  Odpowiedź z Cytowaniem